На Книжковому Арсеналі 2018 буде експонована колекція «Мовчазні книжки» — унікальне зібрання найкращих книжок-картинок без слів з різних куточків світу.
Новини / Новина
19 Квітня 2018
3832
Мовчазні книжки на Книжковому Арсеналі 2018
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Мовчазні книжки на Книжковому Арсеналі 2018, silent books, IBBY, picture books wordless, книжки без слів, книжки-картинки, що читати, книжковий фестиваль, мистецький арсенал

Ronan Badel, L’ami paresseux (The Lazy Friend) Autrement/Gecko Press, 2014

Цього року на Книжковому Арсеналі, фокус-темою якого став «Проект майбутнього», буде експонована колекція «Мовчазні книжки» — унікальне зібрання найкращих книжок-картинок без слів з різних куточків світу.

У 2012 році в Італії за сприяння IBBY стартував проект Silent Books: from the world to Lampedusa and back. Основою проекту стало зібрання книжок-картинок без слів, здатних переконати у тому, що притаманна зображенням наративна сила може подолати всі культурні та мовні бар’єри. Іншими словами, історії, які розповідають книжки-картинки без слів, однаково зрозумілі усім, незалежно від походження чи мови читачів.

Цього року на фестивалі ви зможете побачити цю унікальну колекцію, що має назву «Мовчазні книжки» (Silent books). Колекція була зібрана Міжнародною радою з дитячої та юнацької книги IBBY та буде експонована на Книжковому Арсеналі 2018 за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
Представити колекцію, історію її зібрання та показати водночас нові моделі сторітелінгу широкому загалу читачів, авторів та ілюстраторів, видавців, педагогів та бібліотекарів приїде експертка IBBY, старша викладачка Університету Глазго, провідна фахівчиня з дитячої літератури та читання Евелін Арізпе з Шотландії.

До колекції 2015 року потрапило понад 50 видань, зокрема мовчазні книжки від таких відомих дитячих авторів, як Девід Візнер, книжку “Сміттячко” якого можна побачити на читаннях Літклубу Букмоль, та Аарон Бекер, який гарно знається на тому, як саме читати з дітьми книжки-картинки без слів.

 

IBBY книжки без слів книжки-картинки книжковий арсенал мовчазні книжки