Ніч у музеях Києва

ніч у музеї, ночь в музее, міжнародний день музеїв, музеї києва, Київські музеї, дні безкоштовного відвідування музеї, безкоштовні дні музеї, безкоштовний вхід музей, Музей історії Києва, Літературно-меморіальний музей М. Булгакова, музей булгакова, Національний музей Меморіал жертв Голодомору, музей голодомору, Музей-майстерня Кавалерідзе, Музей Пушкіна, Музей шістдесятництва, Музей Шолом-Алейхема, Музей видатних діячів української культури, музей Лесі Українки, Музей Лисенка, музей Саксаганського, Музей Старицького, Музей Кавалерідзе, Національний музей літератури України, музей літератури, Літературно-меморіальний будинок-музей Шевченка, Національний музей Тараса Шевченка, музей Шевченка, Історико-меморіальний музей Грушевського, музей грушевського, Музей культурної спадщини, Національний історико-архітектурний музей Київська фортеця, музей Київська фортеця, Київська фортеця, Національний центр культури Музей Івана Гончара, Музей Івана Гончара, Музей Гетьманства, Літературно-меморіальний музей-квартира Тичини, музей-квартира Тичини, музей тичини, Літературно-меморіальний музей Рильського, музей Рильського, Літературно-меморіальний будинок-музей Заньковецької, музей Заньковецької, Національний художній музей України, художній музей, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, музей театру, музей кіно, музей театру і кіно, Національний музей історії України, музей історії, історичний музей, Національний музей українського декоративного мистецтва, международный день музеев,

source: KarimRehimi

До Міжнародного дня музеїв київські музеї підготували багато цікавого: театралізовані дійства, кіно, ігри, лекції та святкові екскурсії – і мало не все вночі.

Київська Фортеця

Театр «Маскам Рад» і Київська Фортеця представлять Інтерактивну екскурсію  “Прогулянка з Бароном і Баронесою фон Мюнхгаузен”. У програмі:

* перегляд фільму «Барон Мюнхгаузен в Київській фортеці»;

* прогулянка по Київській Фортеці з Бароном Мюнхгаузеном;

* танці разом з Баронесою Мюнхгаузен;

* фотозона «Той самий Мюнхгаузен»;

* інтерактивна радіоекскурсія по Косому капоніру.

Вартість: 100 грн.

Коли: 18 травня, 19:00-22:00.
Місце: Київська Фортеця (вул. Госпітальна, 24А).

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

На гостей чекають:

* презентація фільму «Катерина Білокур», який був створений в рамках документально-художнього циклу пізнавальних програм «Ніч у музеї»;

* перформанс «Про що скриплять музейні скрині»;

* дефіле в авторських костюмах студентів спеціалізації «Художнє моделювання костюма» Державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. Участь у заході бере гурт «Божедари».

Коли: 18 травня.
Місце: Національний музей українського народного декоративного мистецтва (вул. Лаврська, 9, корпус 29).

Експозиція «Мистецтво на кордонах: замовчувані аспекти»

Усього десять днів в експозиціях музею буде представлено унікальні предмети й цілі групи, які роками «мовчали» у фондах. Шовки мусульманської Гранади 15 століття, французька порцеляна й текстиль шінуазрі 18 століття, перші європейські портрети османських султанів й кримськотатарських ханів, португальська рушниця з японського озброєння 16-17 століть, китайська опіумна люлька рубежу позаминулого століття й чимало іншого.

Коли: 18-28 травня, 19:00-22:00.
Місце: Музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).

Літературно-меморіальний музей М. Булгакова

Центром теми є виставка, присвячена хазяїну дому № 13 на Андріївському узвозі Василю Павловичу Листовничому (1876-1919).

Коли: 18 травня, 19:30-23:00.
Місце: Літературно-меморіальний музей М. Булгакова (Андріївський узвіз, 13).

Вечірка “Нічний ХЛАМ”

У програмі вечора джазова музика та композиції 20-х рр., перегляд шедеврів авангардного кіно, літературний майданчик, театралізовані дійства, ігри 20-х рр., та багато-багато іншого. Дивувати будуть QuadArt, Андрій Клименко, Андрій Коляда, Павло Лисий, Юрій Собченко, Мирослава Мирошник, а також поети та актори.

Вартість: 200 грн.

Коли: 20 травня, 21:00-6:00.
Місце: Музей-квартира Павла Тичини (вул. Терещенківська, 5, кв. 1).

Скандинавська ніч

Подія, присвячена культурі скандинавських країн. На трьох поверхах музею, одразу після урочистого відкриття заходу, на вас будуть чекати: дискусії, майстер-класи, лекції з історії та літератури, розповіді про подорожі, про стиль життя скандинавів а також музика, кіно, конкурси з призами та багато інших цікавинок. Окремо зона буде працювати для дітей.

Вартість: 100-200 грн.

Коли: 20 травня, 18:00-2:00.
Місце: Музей історії Києва (вул.  Б. Хмельницького, 7).

Віднайдені у часі

«Ніч у музеї» розпочнеться з концерту колективу Romein перед головним фасадом. Виступ доповнять світлові експерименти на фасаді НМІУ, що нададуть старовинній споруді нового вигляду.
Тема цьогорічної ночі в музеї – «Пам’ять». Гості музею подорожуватимуть у часі. Переходячи з одного періоду в інший, кожен учасник вирішуватиме, чи він залишиться, наприклад, у палеоліті, чи вирушить у період Київської Русі. Щоб перейти з одного періоду в інший, необхідно дотримуватися правил гри і відповісти на всі запитання. При цьому можна буде один одному допомагати, підказками стануть звукові ефекти, артистичні та театральні додатки. Нічна подорож музеєм завершиться зустріччю світанку на Старокиївській горі з краєвидом на Київ.

Вартість: 200 грн.

Коли: 20 травня, 22:30-5:30.
Місце: Національний Музей Історії України (вул. Володимирська, 2).

Мистецтво: приховані історії

Таємниці Ночі у НХМУ створені, щоб насолодитися грою мистецьких форм і людського інтелекту, візуальним мистецтвом і музикою. В аванзалі демонструватимуть фільм про Федора Тетянича, відомого як Фрипулья. На другому поверсі для огляду відкриють виставковий проект «Львів. Союзники» кураторів Станіслава Сілантьєва і Галини Хорунжої. У постійній експозиції та у виставкових залах проведуть інтелектуальну гру «Приховані історії». Останні акорди групи Shiva the Destructor завершать Ніч музеїв на галявині перед музеєм.

Коли: 20 травня, 20:00-23:00.
Місце: Національний художній музей України (вул. М. Грушевського, 6).

Музеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване

12:00, 16:00 – Екскурсія таємними приміщеннями музею від головного інженера НМТШ.

14:30, 15:30 – Екскурсія «Малюнки, що оживають».

17:00 – 18:30 – Концерт Лесі Горової.

18:30 – 22:00 – Квест «Нутрощі музею» таємними кімнатами НМТШ.

20:00 – 22:00 – Кіно під зорями.

Коли: 20 травня.
Місце: Національний музей Тараса Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12).

Ніч з музеєм

Музейна ніч складатиметься з трьох частин. В першій – вечірній частині ви почуєте невигадані історії про пристрасне життя світових театральних знаменитостей, а також зможете відчути себе зіркою та залишити відбиток на нашій алеї зірок. Далі буде друга – нічна частина, де ви поринете в світ старих кінофільмів, які нагадують легкі приємні сновидіння. А прокидатися найкраще під звуки музики – на Вас чекає унікальний музичний перформанс.

Вартість: 50 грн.

Коли: 20 травня, 19:00-22:00.
Місце: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України (вул. Лаврська, 9, корпус 26).

Джерело: НЕСKУЧНИЙ WEEKEND

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин