Інтелект, працелюбство, талант та відданість свої справі не залежать від статі та віку! Освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат «STEM IS FEM» запускає конкурс есе для дівчат віком від 14 до 21 року, покликаний відновити історичну та гендерну справедливість по відношенню до видатних українських науковиць.
Новини / Новина
16 Лютого 2021
377
Наука – це вона: конкурс есе для дівчат від STEM IS FEM
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Наука – це вона: конкурс есе для дівчат від STEM IS FEM, конкурси для підлітків, фемінізм, гендерна рівність

За підтримки ООН Жінки в Україні UN Women Ukraine та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат «STEM IS FEM» запускає освітній арт-проєкт «Наука – це вона», покликаний відновити історичну та гендерну справедливість по відношенню до видатних українських науковиць, адже інтелект, працелюбство, талант та відданість свої справі не залежать від статі та віку.

Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

До проєкту доєднуються агентство стратегічних комунікацій TRUMAN Agency, інноваційний парк Unit City, юридична фірма Asters, арт-портал Spline Art, онлайн-видання The Page та медіагрупа StarLightMedia.

Наука може бути молодою та сучасною, вибуховою та захопливою! Наука, як і мистецтво, вічна та життєдайна! «STEM IS FEM» вирішили поєднати ці два світи та представити 12 портретів видатних українських жінок-науковиць, створених відомими художниками та художницями, які будуть поєднані із важливою інформацією про них, представленою в формі есе.

Кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська – ось дванадцять героїнь проєкту. Саме їм будуть присвячені твори конкурсанток.

Авторок 12 найкращих есе чекають подарунки від партнерів та всеукраїнське визнання. Головний приз – стипендія на навчання! Основні умови конкурсу на найкраще есе:

• Авторкою може бути дівчина від 14 до 21 років.
• Ця робота має бути 100% оригінальна та ніколи раніше не опублікована.
• Усі факти, пов’язані з іменем героїні, повинні відповідати дійсності та бути достовірними. Есе не має містити вигадок.
• Обсяг твору – до 500 слів, мова – українська.
• Есе має висвітлювати такі питання: якою науковою діяльністю займалась героїня, її основні здобутки та досягнення, як винаходи чи діяльність науковиці вплинули на сьогодення і яке особисте враження авторки від неї.

Форму для подачі есе та докладні правила конкурсу знайдеш на сайті проєкту.

Роботи приймаються до 23:59 15.03.2021.

гендерна рівність конкурси наука фемінізм