Найстаріший дитячий журнал «Барвінок» припиняє роботу

журнал барвінок, дитячі періодичні видання, дитячі журнали, журнал для дітей шкільного віку, барвінок зачиняється, що читати дітям, підліткові журнали,детский журнал барвинок закрывается

Заснований майже 100 років тому український журнал для дітей «Барвінок» більше не виходитиме. У червневому номері редакція зазначила, що журнал припиняє свою роботу в основному через те, що діти втрачають інтерес до друкованих видань і все менше читають їх:

Діти масово занурюються у віртуальний світ, це не найкращий час для журналу з його апелюванням до смислів, реальності… Наш кораблик уже пришвартовується, ми сходимо на берег, де нас чекають рукописи ще не закінчених книг, підручників, волонтерська робота. Тож іще зустрінемося. Тому не прощаємося, а кажемо: «До побачення!»
команда журналу «Барвінок».

Один із найстаріших та найпопулярніших дитячих журналів заснували ще у січні 1928 року у Харкові під назвою «Жовтеня». Як «Барвінок» його почали випускати у Києві після воєнної перерви у квітні-травні 1945 року. У 1950–98 роках журнал також дублювали російськомовним випуском.
«Барвінок» був єдиним українським періодичним виданням для молодших школярів до 1990 року. Він приділяв велику увагу популяризації української дитячої літератури. Поява у щомісячнику в 1953–54 рр. першої частини популярної трилогії Миколи Носова про Незнайка («Пригоди Незнайка і його товаришів») започаткував традицію першодруку творів.  На сторінках журналу дебютували багато українських письменників, зокрема, з «Барвінком» тісно пов’язана творчість одного із найвідоміших дитячих письменників Всеволода Нестайка, а також Богдана Чалого, Дмитра Білоуса, Анатолія Костецького, Галини Малик та ін. У 1978–88 рр. журнал мав власну літературно-мистецьку премію ім. Олександра Копиленка.
«Барвінок» єдиний з усієї періодики, що масовими тиражами представляв Україну на всій території колишнього СРСР і за його межами. За 86 років редакція журналу випустила загальним накладом понад 315 млн примірників.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події