Найцікавіші події Книжкового Арсеналу 2019: дитяча програма

книжковий арсенал, книжковий фестиваль у києві, події в києві, найцікавіші заходи києва, куди піти в києві у травні, книжный фестиваль, книжный арсенал, литературные фестивали в украине, літературні фестивалі, які книжки читати, де купити книжки, новинки дитячої літератури, букмоль на книжковому арсеналі, книжка-картинка, інтерактивні читання для дітей, літературний клуб, майстер-класи, презентації книжок, виавництва, видавництво старого лева, фонтан казок, ранок, барабука, асса, віват, сучасні українські казки, ірбіс комікси, перша миша на місяці, новатор фільм, час майстрів, бібліотека майбутнього, страшенно хуліганська преентація, поскладай по-складах, тарас шевченко, задзеркальні сторітайми, булькало, театралізоване читання, беркошко, майстерня історій, літературна премія навиворіт, освіторія, книголав, казки на ніч для дівчат-бунтарок, українська академія друкарства, як викликати дитячу книгозалежність, ілюстратори, крокус, IBBY, аграфка, заборонений плід, руне белсвік, наймасовіша автограф-сесія, читаріум, патрік несс, рідна мова,

Illustration: Maya Sariahmed

А ви вже готові до найбільшого літературного свята всієї України? Вже з 22 по 26 травня у Мистецькому арсеналі відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Цьогорічною темою фестивалю стало співжиття, спільне буття на підставі цінностей і домовленостей. Як відкривати одне одного через подорожі, репортажі, переклади, спільні видавничі й мистецькі проекти? Як змінюється образ української культури в очах сусідів і що впливає на його формування?
Тисячі книжок, зустрічі з  улюбленими українськими та іноземними авторами, автограф-сесії, інтерактивні читання, презентації,  майстер-класи, спеціальні проекти, виставки та ще безліч цікавинок. 
Не загубіться у насиченій програмі фестивалю, читайте нашу афішу та відвідайте найцікавіші заходи для дітей, підлітків, батьків та шанувальників дитячої літератури на Книжковому Арсеналі.

Дітям

Ігрова презентація книжки «Фонтан казок. Сучасні українські казки»

Учасники: Іван Андрусяк, Олег Чаклун, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Зірка Мензатюк, Саша Кочубей, Галина Ткачук, Юрій Винничук, Богдана Матіяш, Василь Карп’юк, Дарина Сингаївська, Ірен Роздобудько, Катерина Штанко, Марія Морозенко, Соня Атлантова, Юрій Бедрик.
Організатори: Фонтан казок.
Коли: 22 травня, 17:00 — 17:45.
Місце: зал «Фарби».

Букмоль на Книжковому Арсеналі: Тук-тук, ми тут!

Організатори: Букмоль.
Коли: 22-26 травня, 10:00-22:00.
Місце: простір Бібліотеки Майбутнього.

 

«День народження слона Елмера». Інтерактивне святкування дня народження єдиного у світі картатого слона Елмера

Учасники: Тетяна Левченко, Катерина Дудка, Юлія Ілюха.
Організатори: Асса.
Коли: 23 травня, 12:00-12:45.
Місце: Читальний зал.

Інтерактивне читання історичного коміксу про пригоди Джеронімо Стілтона «Перша миша на Місяці»

Учасники: Максим Войцеховський, Соломія Процько, Мар’яна Кондзелка, Ольга Греськів
Організатори: Ірбіс Комікси.
Коли: 23 травня, 13:00-13:45.
Місце: зал «Фарби».

Показ анімаційного серіалу «Професіонали»

Учасники: Степан Коваль, Ганна Полоніченко, Лана Ра, Тетяна Коновалова, Ольга Бабицька, Софія Рунова, Аркадій Гарцман, Олександр Вратарьов, Володимир Бистряков
Організатори: Новатор-фільм.
Коли: 24 травня, 11:00-11:45.
Місце: Кінозал.

«Страшенно хуліганська презентація»

Учасники: Віталій Кириченко, Юрій Нікітінський, Олег Симоненко
Організатори: Час майстрів.
Коли: 24 травня, 11:00-11:45.
Місце: Дитячі майстерні.

Інтерактивна гра для дітей «Поскладай по-складах» за мотивами творчості Тараса Шевченка

Організатори: Барабука, Національний музей Тараса Шевченка.
Коли: 24 травня, 12:00-13:45.
Місце: Читальний зал.

Читання «Задзеркальні сторітайми»

Учасники: Міра Київська, Богдан Тушевський, Олександра Савченко, Юлія Бондаренко.
Організатори: Букмоль.
Коли: 24 травня, 15:00-16:45, 25 травня, 14:00-15:45.
Місце: Читальний зал.

Майстер-клас дитячої архітектурної студії Arch4kids «Будуємо паркани та/або мости»

Організатори: Освітній відділ Мистецького арсеналу
Коли: 24 травня, 17:00-18:45.
Місце: Дитячі майстерні.

Театралізовані читання книжки «Булькало» за участі автора

Учасники: Руне Белсвік, Наталя Даценко.
Організатори: Крокус, театр «Арт-багаж», за підтримки Norla.
Коли: 25 травня, 15:00-15:45.
Місце: зал «Фарби».

Піжама-паті для найсміливіших читак! «Долаємо страх «Жахливою книжкою»»

Учасники: Тетяна Стус, Наталія Козар, Володимир Арєнєв, Мія Марченко, Марія Артеменко, Іванка Кравцова, Слава Світова, Лариса Андрієвська, Юрій Нікітінський, Ірена Панаріна.
Організатори: Барабука, Ранок, УІК.
Коли: 25 травня, 16:00-16:45.
Місце: Читальний зал.

Котячо-дитяче театралізоване шоу «36 і 6 котів-компаньйонів»

Учасники: Галина Вдовиченко, Оксана Зьобро.
Організатори: Видавництво Старого Лева.
Коли: 26 травня, 13:00-13:45.
Місце: Пролог.

Правничий квест «Я і КонституціЯ»

Учасники: Лариса Денисенко, Андрій Стельмащук, Олександр Ільков, Альона Шуліма, Женя Олійник, Мар’яна Савка
Організатори: Видавництво Старого Лева
Коли: 26 травня, 15:00-15:45.
Місце: зал «Фарби».

Гра-детектив за книжкою Лесі Мовчун «Рожевий записник детектива Стасика»

Учасники: Леся Мовчун, Іван Андрусяк, Оксамитка Блажевська.
Організатори: Фонтан казок.
Коли: 26 травня, 15:00-15:45.
Місце: Читальний зал.

Підліткам

Дискусія «Доросла vs підліткова література: що обирають сучасні підлітки?»

Учасники: Алла Костовська, Марічка Горбач.
Організатори: БеркоШко.
Коли: 23 травня, 15:00-15:45.
Місце: зал «Фарби».

Відкрита розмова підлітків і вчителів «Навіщо потрібна література в школі»

Учасники: Резиденти письменницької підліткової студії «Майстерня історій», Ігор Хворостяний, Анастасія Євдокимова, Діана Мельникова, Валентина Хоменко.
Організатори: Майстерня історій, Освіторія.
Коли: 24 травня, 17:00-17:45.
Місце: Розумний дім.

Фінал конкурсу «Антитвір»

Учасники: Світлана Цуркан, Юлія Козловець, Ольга Купріян, Олена Павлова, Марина Кафтан.
Організатори: Освітній відділ Мистецького Арсеналу.
Коли: 15 травня, 11:00-12:45.
Місце: Розумний дім.

Дискусія навиворіт «Пишемо про підлітків»

Учасники: журі премії підлітків «Навиворіт», Олена Рижко, Ольга Купріян, Володимир Арєнєв, представники видавництв.
Організатори: Літературна премія підлітків «Навиворіт», Майстерня історій.
Коли: 25 травня, 15:00-15:45.
Місце: Розумний дім.

Презентація книжки про підліткові проблеми «А тепер усе інакше»

Учасники: Настя Мельниченко, Ілля Стронґовський.
Організатори: Видавництво.
Коли: 26 травня, 14:00-14:45.
Місце: Читальний зал.

Батькам

«Граємо в інклюзивні ігри». Зустріч із батьками та спеціалістами в сфері інклюзивного навчання

Учасники: Анастасія Литовченко, Наталія Базим, Олена Ольховська, Юлія Єрьоменко, Наталія Бульба.
Організатори: Ранок.
Коли: 23 травня, 13:00-13:45.
Місце: Читальний зал.

Рublic talk. «Які казки читати сучасним дітям?» із зірковими батьками до виходу другої частини книжки «Казки на ніч для дівчат-бунтарок»

Учасники: Світлана Павелецька, Людмила Барбір, Зоя Литвин, Олексій Душка, Аліна Таценко
Організатори: Книголав
Коли: 23 травня, 16:00-16:45.
Місце: зал «Фарби».

Дискусія: «Булінг у школі − погляд крізь континенти»

Учасники: Оксана Лущевська (США), Анна Хромова (Ізраїль), Оксана Шевченко
Модератори: Тетяна Стус.
Організатори: Барабука, за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні.
Коли: 23 травня, 16:00-16:45.
Місце: бізнес-сцена.

Лекція «Література для покоління Z»

Учасники: Ігор Хворостяний
Організатори: Освіторія
Коли: 24 травня, 13:00-13:45.
Місце: Дитячі майстерні.

Дискусія «Дитяче читання та його промоція: пошуки ефективного формату»

Учасники: Таня Стус, Лариса Лугова, Олена Кислова, Міра Київська, Емілія Огар.
Організатори: Українська академія друкарства.
Коли: 24 травня, 14:00-14:45.
Місце: бізнес-сцена.

Експрес-лекції «Як викликати дитячу книгозалежність: лайфхаки від найкращих учителів літератури»

Учасники: Ігор Хворостяний, Анастасія Євдокимова, Діана Мельникова, Дмитро Кузьменко
Організатори: Освіторія
Коли: 25 травня, 12:00-12:45.
Місце: зал «Фарби».

Обговорення «Як виховувати мрійників і змінотворців?»

Учасники: Пауль Пшенічка, Олександр Жук, Юрій Гайдученко, Тетяна Веркалець, Наталя Рудницька й інші фіналісти премії Global Teacher Prize Ukraine
Організатори: Освіторія
Коли: 26 травня, 13:00-13:45.
Місце: зал «Фарби».

Шанувальникам дитячої літератури

Виставка-презентація дослідження «Українська дитяча ілюстрація від відлиги до незалежності»

Організатори: платформа «Українська візуальна книга».
Учасники: Павло Гудімов, Поліна Байцим, Олег Грищенко.
Коли: 19:00-19:45.
Місце: зал «УВК».

Фінал акції «Суперзірка»

Учасники: фіналісти акції, Тетяна Стус, Олена Павлова
Організатори: Барабука
Коли: 23 травня, 11:30-12:45.
Місце: зал «Фарби».

Дискусія «Премії та рейтинги в дитячій літературі: світовий досвід та український концепт» та презентація колекції IBBY Honour List»

Учасники: Ліз Пейдж, Анна Третяк, Алла Гордієнко, Наталя Гажаман, Юлія Мурашова.
Модератори: Валентина Вздульська.
Організатори: Книжковий Арсенал, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
Коли: 23 травня, 13:00-14:45.
Місце: кафе Європа.

Дискусія про роль і місію публічної бібліотеки в Україні «Бібліотека – це ми»

Учасники: Жанна Кадирова, Вова Воротньов, Маша Гаврилюк, Діана Попова, Андрій Бражник.
Модератори: Вероніка Селега.
Організатори: Бібліотека майбутнього.
Коли: 23 травня, 13:00-13:45.
Місце: Пролог.

Лекція «Занурення: від дослідження до з’яви книжки» творчої майстерні «Аґрафка»

Учасники: Романа Романишин, Андрій Лесів.
Організатори: Мистецький арсенал, Видавництво Старого Лева.
Коли: 23 травня, 18:00-18:45.
Місце: зал «УВК».

Презентація радикального феміністичного коміксу «Заборонений плід»

Учасники: Анна Топиліна, Лілія Омельяненко, Світлана Самохіна, Ілля Стронґовський.
Організатори: Видавництво.
Коли: 23 травня, 20:00-20:45.
Місце: зал «УВК».

«Акваріумна» дискусія «IBBY в світі та в Україні»

Учасники: Ліз Пейдж (Швейцарія), Алла Гордієнко, Людмила Полікарпова, Тетяна Стус, Емілія Огар, Валентина Вздульська.
Модератори: Ксенія Букшина.
Організатори: Книжковий Арсенал, за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
Коли: 24 травня, 12:00-13:30.
Місце: зал «Фарби».

Public talking з ілюстраторами

Учасники: Ілля Угнівенко, Поліна Дорошенко, Романа Рубан, Любов Малигіна.
Організатори: Nebo BookLab Publishing.
Коли: 24 травня, 13:00-13:45.
Місце: зал «УВК».

Авторська зустріч із Руне Белсвіком

Учасники: Руне Беслвік (Норвегія), Александр Белсвік, Галина Кирпа.
Організатори: Крокус, за підтримки Norla.
Коли: 24 травня, 14:00-14:45.
Місце: кафе Європа.

«Експрес-побачення». Наймасовіша в історії автограф-сесія. За участі провідних українських дитячих авторів

Учасники: Римма Зюбіна, Таня Стус
Організатори: Книжковий Арсенал, Барабука
Коли: 24 травня, 15:00-16:45.
Місце: зал «Фарби».

Презентація «Цікава Україна – це мій світ, де захищена кожна тварина»

Учасники: Валя Вздульська, Саша Кочубей, Маша Сердюк, Маша Фоя, Оля Музиченко, Мар’яна Микитюк, Юля Шалімова
Організатори: Крокус.
Коли: 24 травня, 18:00-18:45.
Місце: Читальний зал.

Презентація книжки Джулії Дональдсон «Зоґ і летюча допомога»

Учасники: Наталя Даценко, Лара Бобровникова
Організатори: Читаріум
Коли: 25 травня, 11:00-11:45.
Місце: Читальний зал.

Презентація «\»Ходячий хаос\» і \»Поклик монстра\»: світи Патріка Несса»

Учасники: Ілля Стронґовський, Ірина Савюк, Остап Українець, Світлана Бондаренко.
Організатори: АССА, Видавництво.
Коли: 26 травня, 11:00-11:45.
Місце: Дитячі майстерні.

Дискусія «Комікси для дітей: так, ні, навіщо?»

Учасники: Марія Шагурі, Ірина Ніколайчук, Ярослава Стріха, Денис Суворов
Організатори: Рідна мова.
Коли: 26 травня, 13:00-13:45.
Місце: Дитячі майстерні.

Презентація книжки Григорія Фальковича «Комашка писала нікому»

Учасники: Григорій Фалькович, Володимир Семенов, Лєра та Олена Лисенки
Організатори: Vivat.
Коли: 26 травня, 16:00-16:45.
Місце: зал «Фарби».

Повна програма заходів  за посиланням.

Не проґавте найцікавіше — підписуйтесь на канал Букмолі у Telegram.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко

журналістка, редакторка рубрики Події