На честь Северуса Снейпа назвали новий вид краба

Harryplax severus, гаррі поттер, джоан роулінґ, джоан ролінґ, северус снейп, краб на честь северуса,

Алан Рікман в ролі Северуса Снейпа у фільмі “Гаррі Поттер і Орден Фенікса” (2007)

Новий вид краба, знайденого біля узбережжя острова Гуам, що в Тихому океані, досліники назвали Harryplax severus на честь героя Джоан Роулінґ Северуса Снейпа, а також на честь американського дослідника Гаррі Конлі, який першим знайшов цього морського мешканця .

Новий вид краба має панцир блідо-жовтого кольору. На думку дослідників, це свідчить про те, що істота живе на великих глибинах. Уперше Harryplax severus був знайдений у 1998 році, коли Гаррі Конлі здійснив занурення з аквалангом біля острова Гуам на глибину до 100 метрів. Другий подібний екземпляр трапився йому в 2001 році. На жаль, наступного року Конлі загинув за трагічних обставин, і його колекція перейшла до біологу Густаву Паулау, який передав її для вивчення фахівцям з біології в Сінгапурі. Саме вони з’ясували, що два екземпляри крабів із панцирами блідо-жовтого кольору є представника нового виду, що його раніше не зустрічали у водах Тихого океану.

Harryplax severus, гаррі поттер, джоан роулінґ, джоан ролінґ, северус снейп, краб на честь северуса,

За словами дослідника Хосе Мендози, добираючи назву для нового виду, він постарався зробити так, щоби в ньому знайшло відображення і його повага до першовідкривача – Гаррі Конлі, який “мав приголомшливі здатності робити рідкісні і цікаві знахідки так, ніби він вдавався до магії”, і його любов до циклу романів про Гаррі Поттера. Власне, саме Северусом краб став тому, що славнозвісний викладач настоянок “умів тримати одну з найважливіших історій у світі в секреті”.

Нагадаймо, що Снейп не єдиний персонаж із книг про Гаррі Поттер, хто подарував ім’я живим створінням з реального світу. Так, відкритий минулого року вид павука, що зовні нагадує Сортувальний Капелюх, було названо Eriovixia gryffindoriна честь власника Капелюха Ґодрика Ґрифіндора, одного із засновників Гоґвортсу.
Найстарішою істотою з іменем із вигаданого Джоан Роулінґ світу є динозавр Dracorex hogwartsia, єдиний скелет якого знаходиться в Дитячому музеї Індіанополіса.

Джерело: National Geographic

BOKMÅL
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©