Найцікавіші події Києва у листопаді

Букмоль бібліотеки, Листопадовий письменницький марафон NaNoWriMo, NaNoWriMo, ноябрьский писательский марафон, марафон NaNoWriMo, писательский марафон, письменницький марафон, Ретроспектива 90 років української анімації, 90 років української анімації, Ретроспектива української анімації, ретроспектива украинской анимации, 90 лет украинской анимации, Кіноклуб НаУКМА, киноклуб наукма, Ретроспектива української анімації Кіноклуб НаУКМА, Місяць документального кіно Cinéclub, Cinéclub, киноклуб французского института, кіноклубі Французького інституту, Французький інститут в Україні, Французький інститут, Фестиваль документальних фільмів в Американській бібліотеці, Фестиваль документальних фільмів, американська бібліотека, Виставка японського мистецтва Уявний путівник Японія, Уявний путівник Японія, Виставка японського мистецтва, Виставка японського мистецтва мистецький арсенал, мистецький арсенал, Уявний путівник Японія мистецький арсенал, Форум М18, Форум М18 Київська міська державна адміністрація, Форум М18 кмда, Відкриття Німецького цифрового дитячого університету, Німецький цифровий дитячий університет, дитячий університет, цифровий дитячий університет, Kinderuni, Goethe-Institut, гете-інститут, дитячий університет гете інститут, Київський палац дітей та юнацтва, кпдю, Вечір традиційної музики US Orchestra, US Orchestra, Вечір традиційної музики, Центр української культури та мистецтва, Теплий благодійний бранч, Knitting Space, благодійний бранч Knitting Space, Таблеточки, благодійний бранч Таблеточки, афиша киева ноябрь, выходные ноябрь, фестивали ноябрь киев, фестивали ноябрь, события ноябрь, события киев ноябрь, вихідні листопад, афіша листопад, афіша київ листопад, фестивалі листопад, події київ листопад, вихідні у києві, вихідні з дитиною, выходные с ребенком, куда пойти на выходных с ребенком, где провести выходные с ребенком, выходные в киеве, афиша киев, афиша выходные, куди піти на вихідних з дитиною, афіша київ, вихідні київ, дитяча афіша київ, букмольные чтения, букмольні читання, літклуб букмоль, литклуб букмоль, остання барикада, читання остання барикада, букмоль остання барикада, літклуб букмоль остання барикада, на станіславського, на станиславского, чтения на станиславского, читання на станіславського, букмоль на станіславського, літклуб букмоль на станіславського, букмоль на станиславского, литклуб букмоль на станиславского, букмоль бібліотека, букмоль бібліотека на Подолі, букмоль дитяча бібліотека на Подолі, букмоль Публічна дитяча бібліотека на Подолі, Публічна дитяча бібліотека на Подолі, дитяча бібліотека на Подолі, букмоль библиотека подол, букмоль детская библиотека, букмоль публичная детская библиотека подол, букмоль дитяча бібліотека,

Illustration: Naomi Wilkinson

У листопаді будемо читати книжки про вовків, дивитися документальні фільми та знайомитися з японською культурою. Про інші цікавинки місяця читайте в афіші.

Літклуб Букмоль

Останній місяць осінніх читань у Літклубі Букмоль буде особливим, адже на кожну зустріч до нас завітає зі своєю захопливою історією вовк! Але не поспішайте лякатися, адже насправді вовки не завжди Великі, Страшні та Лихі — вони також хочуть, аби їх любили, мріють подорожувати у часі, обожнюють пекти пироги для любої бабуні, вміють будувати будиночки з квітів і навіть готові стати курчатами, якщо ви вирішите погратися з ними у «вовка та курчат». Не вірите? Не проґавте наші інтерактивні читання — і ми обов’язково вас у цьому переконаємо! А ще переосмислимо класичні казкові сюжети, навчимо різним цікавинкам на майстер-класах за мотивами книжок і, звісно, насміємося на цілий рік!
Отже, у листопад регулярні безкоштовні читання та майстер-класи у межах проекту «Читаймо дітям уголос!» відбуватимуться у таких локаціях наших партнерських закладів: у мистецькій кав’ярні «На Станіславського», у гастрономічно-мистецькому просторі «Остання Барикада» та у Публічній дитячій бібліотеці на Подолі.
Не забувайте стежити за нашими заходами у Фейсбуці та реєструватися, адже кількість учасників на кожен захід обмежена.  Реєстраційну форму можна знайти в описі до читань.

Листопадовий письменницький марафон NaNoWriMo: 1-30 листопада

“Одного дня я напишу роман!” — якщо ви хоч раз собі це говорили, ви маєте владу наблизити цей день. Щодня в головах тисяч людей народжуються геніальні ідеї, більшість з яких гинуть мученицькою смертю через зайнятість або невпевненість своїх творців у власних силах. NaNoWriMo поставив на меті боротися за право ненароджених шедеврів на життя! NaNoWriMo стверджує, що кожен здатен написати роман. Чи вистачить вам духу спробувати?

Мета: Написати роман на 50 000 слів за місяць.

На учасників чекають семінари, зустрічі з письменниками та іншими цікавими гостями, тематичні книжкові виставки та вечори літературних ігор.

Цього року зустрічі відбуватимуться в Американській бібліотеці ім. В. Китастого та Київській обласній бібліотеці для юнацтва.

Усі деталі – за посиланням.

Коли: 1-30 листопада.

Ретроспектива «90 років української анімації»: 3 листопада

Цього року ми відзначаємо 90 річницю української анімації. Перший український анімаційний фільм створив В’ячеслав Левандовський 1927 року. Цей митець з кола аванґарду 1920-х зародив зерня, яке, попри всі перепони, за декілька десятиліть розквітнуло самобутньою національною школою анімації. До цієї річниці ініціатива «90 років української анімації» підготувала добірку яскравих зразків національної анімаційної школи, від 1920-х років до сьогодення.

Деталі – за посиланням.

Коли: 3 листопада, 18:30.
Місце: Кіноклуб НаУКМА (вул. Набережно-Хрещатицька, 27, зала 13).

Місяць документального кіно в Cinéclub

У кіноклубі Французького інституту оголошено місяць документального кіно. Почнеться він показом фільму «Подорож в історію французького кіно» режисера Бертрана Таверньє. Ось яке визначення Бертран Таверньє дав професії режисера: «Ця робота громадянина і шпигуна, дослідника та живописця, літописця та авантюриста, що так добре описана багатьма авторами, від Казанови до Жиля Перро, — хіба це не гарне визначення професії кіномитця, яку можна було б застосувати до Ренуара, Беккера, Віго де л’Аталанте, Дювів’є, а також до Трюффо або Демі. До Макса Офулса, а також Брессона. І до менш відомих режисерів — Гранжіє, Гревіль або Саша, які, на рубежі сцени або фільму, висвітлюють емоцію, розкривають дивовижні істини. Я хотів би, щоб цей фільм був актом подяки усім тим кінематографістам, сценаристам, акторам та музикантам, які прийшли в моє життя. Пам’ять зігріває: цей фільм додає трохи вугілля у вогнище зимових вечорів».

Фільм демонструється французькою мовою з українськими субтитрами.

Деталі – за посиланням.

Коли: 6 листопада, 18:00.
Місце: Французький інститут в Україні (вул. І. Гончара, 84).

Фестиваль документальних фільмів в Американській бібліотеці

Документальні фільми – це «зріз життя», мистецька робота з фактами. За довгу історію жанру документальні фільми стали більш сюжетними, різноманітними та набули купи форм, з якими ви зможете познайомитися на кінопоказах в Американській бібліотеці.

Деталі та розклад – за посиланням.

Коли: щовівторка, 17:00.
Місце: Американська бібліотека (вул. Волоська, 8/5).

Виставка японського мистецтва «Уявний путівник. Японія»: з 9 листопада

Якою ми уявляємо Японію і чому саме так? Острови, сади, японська поезія і самураї, кімоно та чайна церемонія. З іншого боку – досконалі промислові і людиноподібні роботи, прогресивна наука й аніме. Як співіснує така суміш традиційного і надновітнього у японській культурі?
Виставка – це уявний путівник уявної подорожі образами Японії, укладений з використанням традиційних японських зображень, предметів, текстів, поезії, а також нових технологічних мистецтв. Ця «подорож» наповнена історіями і нотатками, емоціями і відкриттями, новим досвідом.

Більше інформації на сайті.

Коли: з 9 листопада.
Місце: Мистецький Арсенал (вул. Лаврська, 10-12).

Форум М18: 12 листопада

Київський дитячо-юнацький форум М18 «Менші 18 – ми можемо більше!» – це громадсько-освітній проект партиципації дітей і молоді та формування їх активної громадянської позиції завдяки діалогам з політиками й владою, презентації й підтримці суспільно значущих дитячих і молодіжних ініціатив. Депутати Київради зустрінуться з дітьми не як з школярами, а як з повноправними громадянами міста. Кожен зможе посавити запитання, як зробити життя в столиці кращим.

Деталі – за посиланням.

Коли: 12 листопада, 11:00 – 16:00.
Місце: Київська міська державна адміністрація (вул. Хрещатик, 36).

Відкриття Німецького цифрового дитячого університету: 12 листопада

У листопаді стартує Німецький цифровий дитячий університет. Kinderuni – це безкоштовний освітній проект Goethe-Institut в Україні для дітей віком від 8 до 12 років. Він допомагає дітям знаходити відповіді на питання з різних сфер науки та в ігровій формі знайомить їх із німецькою мовою. Окрім онлайн-формату, Дитячий університет Kinderuni пропонує різноманітні заходи. Щоб відкрити німецький цифровий дитячий університет в Україні, Goethe-Institut разом із науковцями відправляється у турне містами України – у Київ, Запоріжжя, Одесу та Львів.

Уся інформація — на сайті.

Коли: 12 листопада, 12:00 – 17:15.
Місце: Київський палац дітей та юнацтва (вул. І. Мазепи, 13).

Вечір традиційної музики від US Orchestra: 17 листопада

Гурт US Orchestra відтворює оригінальні записи сільських музикантів – найдавніші надбання української танцювальної музики, що на початку ХХ століття зробила Columbia Records. Це наче застигла в часі музична традиція галичан, подолян, буковинців, які ще наприкінці ХІХ століття емігрували до Америки.
Взувайтеся зручно, бо без танців не обійдеться!

Деталі – за посиланням.

Коли: 17 листопада, 19:00.
Місце: Центр української культури та мистецтва (вул. Хорива, 19-В).

Теплий благодійний бранч: 19 листопада

Knitting Space відкриває серію зустрічей-бранчів для спілкування, знайомств та взаєморозвитку. Разом з Благодійним фондом Таблеточки простір пропонує створити багато шапочок для їхніх підопічних онкохворих дітей, які зараз перебувають на лікуванні в Національній дитячій спеціалізованій лікарні “ОХМАТДИТ” та деяких регіональних лікарнях. Ціль — зв’язати усім дітям (приблизно 110 дітей) з відділень токсикології та онкогематології ОХМАТДИТу, а також з відділення онкогематології обласної та регіональних лікарень, теплі, затишні, та заповнені любов’ю та підтримкою, речі.

Усім, хто бажає допомогти, треба зареєструватися на сайті.

Деталі – за посиланням.

Коли: 19 листопада, 11:00.
Місце: Knitting Space (вул. Богдана Хмельницького, 50).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин