Оновлені програми для 5-9 класів затверджено й оприлюднено на сайті МОН

Оновлені програми для 5-9 класів затверджено і оприлюднено на сайті МОН, школа, міністерство освіти і науки україни, оновлені шкільні програми, методичні рекомендації та вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів, розвантаження шкільної програми, декомунізація освіти, літературне читання, нова школа, гриневич, edera

illustration: Sara Ariel Wong

Міністерство освіти і науки України оприлюднило 40 оновлених навчальних програм для 5-9 класів. Головні зміни – орієнтація на результат навчання, а не на зміст, впровадження компетентнісного підходу та наскрізних змістових ліній. Це оновлення здійснено у межах чинного Державного стандарту і має стати важливим кроком до подальшої роботи із формування принципово нового стандарту освіти.

Оновлені програми для 5-9 класів можна знайти на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України та на сайті проекту EdEra, де публікуються цікаві методики викладання та приклади того, як реалізувати наскрізні лінії у різних предметах.

З кожного предмету створений лаконічний опис ключових змін, з яким можна ознайомитися на сайті МОН.

Саме на платформі EdEra проходив один з етапів роботи із оновлення навчальних програм – онлайн обговорення. Кожен охочий міг авторизуватися, переглянути розміщені на порталі програми та запропонувати власні ідеї щодо модернізації. У цьому обговоренні, що відбувалося у 2 сесії, загалом узяло участь понад 1220 дописувачів, які залишили більше 10 тисяч пропозицій та коментарів до програм.
Паралельно із цим обговоренням із кожного предмету було створено робочі групи, до яких увійшли вчителі-практики, науковці, методисти, автори програм і підручників, спеціалісти МОН. Саме вони змінювали формат пояснювальних записок, формували новий зміст та очікувані результати навчання з урахуванням пропозицій онлайн-обговорення. Крім того, робочі групи працювали над узгодженням програм із різних предметів, прибирали дублювання, термінологічну обтяженість, а також впроваджували наскрізні лінії, з яких детально прописані поки лише чотири, що відповідають чотирьом із десяти, визначених Концепцією Нової української школи, ключовим компетентностям, а саме: «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність», «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека та сталий розвиток».

Велику увагу розробники програм приділили інформуванню колег та суспільства про те, які зміни відбулися. З кожного предмету створений лаконічний опис ключових змін, з яким можна ознайомитися на сайті МОН. Також більше дізнатися про оновлення у шкільних програмах для 5-9 класів можна безпосередньо від модераторів проекту у першому відео від EdEra.


Нагадуємо, що проект публічного обговорення програм здійснено у партнерстві освітнього проекту EdEra та Міністерство освіти і науки України за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Букмоль
Букмоль

"тебе з'їмо ми вмить" ©