У Києві презентують другий том видання про видатних українських жінок «Це теж зробила вона».
Новини / Анонс
14 Листопада 2018
3597
Презентація книжки «Це теж зробила вона»
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
видавництво "видавництво", це зробила вона, це теж зробила вона, презентація книжки, книга про видатних українських жінок, музей ханенків, это сделала она, это тоже сделала она, презентация книги в музее ханенков, книга про украинских женщин,

Ілюстрація Ольги Протасової до книжки «Це теж зробила вона»

У квітні цього року київське видавництво «Видавництво», добре відоме українським читачам дитячою книжкою про толерантність «Майя та її мами» та перекладами підліткових книжок Анни Хьоґлунд «Бути мною» та «Про це говорять лише з кроликами», розпочало безпрецедентний для України літературний проект під назвою «Це зробила вона», покликаний переконати читачів у тому, що в нашій історії є багато успішних жінок, і що кожна дівчинка може йти своїм шляхом і вибудовувати його за власними інтересами, не зважаючи на ті чи ті ідеології чи соціальні стереотипи.
Та оскільки 50-ма іменами кількість видатних українок не обмежується, уже в листопаді на країну чекатиме другий том цього видання під назвою «Це теж зробила вона». Організатори мають амбітну мету відкрити всім незаслужено обділені увагою імена українок, що досягли виняткового успіху в своїх галузях і часто впливали на хід світової історії. Як і над першим томом, над другим працювали ще 100 помітних авторів і авторок та ілюстраторів й ілюстраторок.

Думаю, нині нам бракує саме цього – віри в себе. Не лише жінкам, а всім. Її бракує нашому громадянському суспільству й Україні загалом. Сподіваюся, ця книжка додасть нам віри й завзяття, надихне на нові звершення в побудові успішної країни
– зазначила віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час свого виступу на презентації першого тому книжки.

Передмову до другого тому книжки підготувала докторка Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України:
«У дитинстві батьки вчили мене, що я можу досягти всього, чого забажаю, якщо наполегливо працюватиму. Зможу обрати будь-яку професію, якщо старанно навчатимусь. У школі вчительки та вчителі однаково викладали як мені, так і хлопцям із мого класу. В університеті та медичній школі з нами поводилися як з рівними – і з жінками, і з чоловіками, – оцінюючи тільки наші знання й навички, а не стать. Коли я стала лікарем, пацієнти зверталися до мене не як до жінки, а як до кваліфікованого фахівця, що надає якісні медичні послуги.
Усі повинні мати рівні можливості й стимули – незалежно від статі, кольору шкіри, наявності фізичних обмежень. Батьки, учителі й однолітки повинні однаково ставитися до кожної дитини, хай це дівчинка чи хлопчик. Це має стосуватися кожної дитини.
Видатні жінки України, чиї історії ми читаємо, жили в різні часи й були різного походження, але кожна мала щось унікальне. У кожної всередині було щось, що спонукало долати власні страхи».

Серед авторів і авторок та ілюстраторів й ілюстраторок, які працювали над другим томом, – Ірена Карпа, Дана Пінчевська, Світлана Тараторіна, Стаська Падалка, Євген Стасіневич, Богдан Стасюк, Іван Андрусяк, Олег Коцарев, Тетяна Малярчук, Тетяна Терен, Марічка Рубан, Максим Балуєв, Олександр Корєшков, Андрій Єрмоленко, Олеся Драшкаба, Анастасія Стефурак, Ольга Протасова, Надія Антонець, Дмитро Бідняк, Юлія Табенська, Катерина Білетіна та багато інших.
Перелік героїнь цього разу містить такі цікаві та важливі для історії України особистості як Роксолана, Марко Вовчок, Софія Налепинська-Бойчук, Соня Делоне, Ізидора Косач, Марія Вязьмітіна, Валентина Саніна-Шлеє, Ладя Могилянська, Марія Литвиненко-Вольгемут, Надія Пучківська, Наталія Чмутіна, Паша Ангеліна, Алла Горська, Квітка Цісик, Ада Роговцева, Емма Андієвська.
Поліграфічно другий том буде тотожний першому. Також розширився і спектр технік, у яких виконані ілюстрації: додалися скульптура, мозаїка, художнє скло, витинанка, пластилін, колажі.

Презентація книги відбудеться 28 листопада 2018 року у музеї Ханенків. Для того, щоб потрапити на презентацію, необхідно зареєструватися. Але організатори також обіцяють онлайн-трансляцію події для тих, хто не встиг зареєструватися або з якихось інших причин не зможе бути присутнім.

Деталі – за посиланням.
Коли: 28 листопада 2018 року.
Місце: музей Ханенків (вул. Терещенківська, 15-17).

видавництво "Видавництво" Київ українська література