В Україні створено мережу інклюзивних амбасадорів

Illustration: Rachel Katstaller

За підтримки британського проекту «Inclusive minds», всеукраїнський проект «Інклюзивна література» заснував мережу інклюзивних амбасадорів, на меті якої — зібрати людей, готових поділитися своєю особливою історією та просувати разом ідеї рівності та поваги.

Інклюзивна література орієнтована на формування позитивного сприйняття інвалідності та особистої різноманітності. Але українські інклюзивні книжки часто піддаються критиці за некоректне зображення світу дітей. Тож каманда мережі вирішила стати своєрідним комунікатором та допомогти авторам знайти реальні прототипи для своїх майбутніх книжкових історій, а людям з інвалідністю та різноманітними особливостями дає змогу побачити себе у книгах.

Ми створюємо комунікаційний майданчик для творчого спілкування між людьми з інвалідністю, авторами та видавцями. Така комунікація збільшуватиме кількість цікавої та якісної української літератури. Британське менторство дозволить українській мережі стати частиною глобальної світової Мережі інклюзивних амбасадорів.
зазначають автори на офіційному сайті проекту

Ця платформа покликана показати кожній людині, наскільки різноманітним є наш світ, які ми всі різні, і які водночас схожі у нас бувають мрії та бажання.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події