Рейтинг критика: вечірка та вручення відзнак

рейтинг критика, рейтинг дитячих книжок, підліткова література, найкращі дитячі книжки, українські літературні рейтинги, букмоль

«Рейтинг критика: найкращі дитячі та підліткові книжки року» назве найкращі дитячі та підліткові видання 2016 року. На гостей чекає приємне та невимушене спілкування з найкращими українськими дитячими письменниками, ілюстраторами та видавцями в атмосферному арт-просторі.

Журі «Рейтингу критика» проаналізувало та відібрало найкращі видання для дітей і підлітків, надруковані з грудня 2015 до грудня 2016 року. У початковому списку було майже 120 книжок від українських авторів, що вийшли друком у великих і малих видавництвах. Також журі озвучить рекомендації в категорії нон-фікшн та мистецьких перевидань української класики для дітей. До журі РК цього року ввійшли критики дитячої літератури, письменники, перекладачі та редактори профільних ЗМІ: Ірина Батуревич («Читомо»), Зоя Жук (редакторка, критик, письменниця), Міра Київська («Букмоль»), Марія Семенченко (BOOKa, «Книженя»), Ірина Троскот («Літакцент»), Оксана Хмельовська («Читомо»), Володимир Чернишенко (перекладач, критик), Олеся Мамчич (письменниця, викладачка), Анна Третяк («Барабука»).

«Рейтинг критика» – це незалежна щорічна ініціатива українських критиків, дослідників та ЗМІ, що пишуть про дитячу літературу. Її мета – формувати прозорі та фахові поради для читачів, бібліотекарів, педагогів та всіх зацікавлених дитячою літературою. Оцінюючи книжки, журі керується спеціально розробленими, сучасними, фаховими критеріями, що спираються на провідні світові дослідження дитячої літератури та враховують не тільки естетичну вартість і зміст тексту та ілюстрацій, але й ідеології та поліграфічне втілення. «Рейтинг критика» – єдиний книжковий топ, де бали, зауваги та критерії оцінки публікуються відкрито.

Коли: 1 лютого, 19:00 — 22:00.
Місце: бібліотека BOtaN (вул. Воздвиженська, 9-19).

Юля Конопляна
Юля Конопляна

редакторка рубрики новин