Перший україномовний канал про кіно Geek Journal, який має багатотисячну аудиторію шанувальників, заблокують через скарги «1+1» на те, що він порушує авторське право.
Новини / Новина
22 Січня 2021
321
«Плюси» проти Geek Journal: популярний український влог закриють через скарги
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
#saveGeekJournal, блоги, авторське право, 1+1, плюси, україномовні влогери, найкращі блогери україни, блог про кіно

Ютуб-канал Geek Journal, створений запорізьким блогером під псевдонімом Тайлер Андерсон у жовтні 2012 року, можна правомірно назвати найважливішим влогом України про кіно, оскільки це один із небагатьох україномовних влогів, який має багатотисячну аудиторію шанувальників і такі ж багатотисячні перегляди під кожним із випусків.

Ввечері 21 січня Тайлер Андерсон опублікував звернення до прихильників з проханням завантажити улюблені ролики з його каналу, адже невдовзі Geek Journal може припинити своє існування. Причиною стали одразу 3 скарги, які надіслали представники «1+1» через порушення авторських прав.

Сам блогер стверджує, що згадки контенту, який належить компанії, підпадають під визначення «fair use» — тобто це маленькі фрагменти відео, які пропускає алгоритм ютубу й використовуються для ілюстрування огляду, а справжня причина блокування в іншому. Як зазначає Тайлер Андерсон, в «1+1» просто не можуть змиритися з тим, що люди відверто їх критикують.

Вони дуже не люблять, коли їм про це кажуть. Що, мовляв, ви робите дуже недостойні речі, м’яко кажучи. І ось розумієте, коли вони про це дізнаються, то їм не подобається, що в тебе десь там у відео дворічної давності з’явився шматочок їхнього контенту, який ми використовували на правах «fair use», по-моєму це так називається. Тобто ні «Universal», ні всілякі «Warner Brothers» до нас з цієї причини не прикопувалися.

Річ у тім, що саме напередодні, 20 січня, на каналі Geek Journal опублікували новий випуск, присвячений критиці телеканалу, під назвою «Як втратити все за 30 років? Коли 1+1 став г+г? СВ Шоу, Імперія кіно, Шоу довгоносиків, ТСН». Наразі це відео недоступне на каналі. Так само недоступним є відео з оглядом серіалу «Школа» та «Чорного ворона» — повнометражного художнього фільму виробництва «ТРК Студія 1+1».

У відповідь на заяву блогера, один із найбільших українських телеканалів заявив, що відкритий до діалогу з блогером, і що єдина причина їхніх скарг — це бажання захистити авторський контент у мережі.

У відповідь на заяву автора YouTube-каналу Geek Journal щодо упередженості Групи 1+1 media у блокуванні інтернет-контенту, інформуємо, що 1+1 media виступає за захист авторського права та боротьбу з незаконним використанням контенту медіахолдингу на усіх майданчиках. Регулярно, за допомогою власної розробки — технологічного сервісу захисту авторських прав SUDUM, — група оперативно виявляє та блокує піратський контент в інтернеті, у тому числі на відеохостингу YouTube. Лише за два останні роки програмою SUDUM було виявлено та заблоковано понад 270 тисяч відео, а із Google видалено більше 110 тисяч посилань на піратський контент, що порушує авторські права.

Новина про блокування каналу викликала бурхливу реакцію в соцмережах, а в українському твіттері гештег #saveGeekJournal піднявся на перше місце. У блогера є можливість на успішну апеляцію при значній кількості підписників (зараз їх трохи більше ніж 100 тисяч). Але якщо ситуація не зміниться, то 28 січня офіційний канал заблокують, а шанувальникам доведеться підписуватися на «запасний» канал.

youtube авторське право блогери медійні новини українські блогери