На краудфандинговій платформі Kickstarter підтримано й профінансовано феміністичне видання для дівчат «Good Night Stories for Rebel Girls».
Новини / Новина
29 Серпня 2017
7373
Історії на добраніч для бунтарок: знамените феміністичне видання для дівчат з’явиться в Україні
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Good Night Stories for Rebel Girls, феміністичний журнал, гендерні стереотипи, що читати дівчатам, книги для дівчат, Kickstarter, впливові жінки, 100 відомих жінок, біографії відомих людей

Як зазначає онлайн-видання Читомо, стало відомо, що українською видадуть популярну книжку дитячих історій на добраніч «Good Night Stories for Rebel Girls» (Історії на добраніч для бунтарок), вигадану італійськими підприємицями Оленою Фавіллі і Франческою Кавалло.
У травні 2016 року ця книжка стала одним із найуспішніших видавничих проектів на краудфандинговій платформі Kickstarter. Проект зібрав 675 614 доларів, що перевищило заявлену мету проекту більше ніж у десять разів.
В Україні права на видання книжки викупило молоде видавництво #книголав.

На сьогодні «Good Night Stories for Rebel Girls» – це вже не одна, а дві збірки біографічних казок про успішних і видатних жінок. Гроші для видання другої частини також були зібрані на краудфандинговій платформі Kickstarter. Цього разу Олені Фавіллі та Франчесці Кавалло вдалося зібрати суму у 866 193 доларів, і це при тому, що збирали вони лише 100 000.
Кожна частина «Good Night Stories for Rebel Girls» містить 
100 історій про 100 видатних жінок: космонавток, дослідниць, спортсменок, винахідниць, керівниць держав, письменниць, художниць та інших видатних жінок, які змінили світ. Книгу оформлено як збірник казок, у якому кожна історія займає одну сторінку. Художньо інтерпретовані біографії героїнь книжки доповнені ілюстраціями 100 сучасних художниць. До книги увійшли історії про життя королеви Єлизавети, Фріди Кало, Хатшепсут, Анни Політковської, Серени Вільямс, сестер Бронте, Мері Шеллі, Бейонсе та інших видатних жінок.

Авторки проекту є засновницями компанії Timbuktu Labs, що виробляє навчальні програми і товари для дітей. Вони починали зі створення електронного дитячого журналу, який зібрав безліч позитивних відгуків, і розсилки, у якій розповідали про виховання дітей без гендерних стереотипів. Як зазначено у відео-ролику про проект, у масовій культурі та дитячій літературу досі дуже мало рольових моделей, які могли слугувати адекватним прикладом для дівчат і показували б, що бути дівчинкою – не означає сидіти і чекати принца. Як зазначають Олена Фавіллі і Франческа Кавалло, книгу «Good Night Stories for Rebel Girls» потрібно читати на ніч не тільки дівчаткам, але і хлопчикам – асоціювати себе зі сміливими, розумними і самостійними героїнями збірника захочеться всім.

Бути дівчинкою – не означає сидіти і чекати принца

Ілюстрації до першої книжки створювали 100 художниць з усього світу. До оформлення другого тому долучилися 70 ілюстраторок. Лише за рік книжку було перекладено 30-ма мовами світу, не враховуючи української.

Kickstarter видавнича справа гендер книги на добраніч Книголав проекти стереотипи фемінізм