Уряд Угорщини видав указ, згідно з яким видавництва повинні друкувати на книжках, що зображають «поведінку, несумісну з традиційними гендерними ролями», відповідні застереження.
Новини / Новина
22 Січня 2021
195
Угорських видавців змушують попереджати про «нетрадиційні» сюжети
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Уряд Угорщини змушує видавців розміщувати на обкладинках книжок попередження для читачів, якщо в сюжеті є згадки про ЛГБТ. Як він заявив, це необхідно для захисту споживачів. Поштовхом для цього кроку стала видана Labrisz Lesbian Association ілюстрована збірка казок «Країна чудес для всіх» (Meseország mindenkié, 2020), у якій одна з казок розповідає історію кохання двох принців.

Загалом казки зі збірки розповідають про різних героїв і покликані навчити дітей поважати всіх людей — байдуже які вони та якого походження. Так, одна з казок обігрує сюжет про Білосніжку, розповідаючи майже таку ж казку, але про дівчину із темною шкірою.

У вересні минулого року ця книжка здійняла справжній ґвалт в Угорщині, де проти видавців виступили політики, зокрема ультраправа партія Mi Hazánk Mozgalom та прем’єр-міністр Віктор Орбан. Останній привселюдно знищив примірник книжки та назвав видання «гомосексуальною пропагандою».

Нині Labrisz, разом із дружньою організацією Hatter, яка займається правами геїв, планують подавати проти уряду позов щодо такої вимоги, яку вважають дискримінаційною та неконституційною.

Треба зазначити, що вороже ставлення до спільноти ЛГБТ+ — одна з провідних тем політики чинного угорського Уряду. Так, у травні Угорщина проголосувала за припинення юридичного визнання транслюдей, а в листопаді було внесено зміни до конституції, відповідно деяких батьком у родині може бути лише чоловік, а матір’ю — жінка, що означає, що гомосексуальні та транспари більше не можуть усиновлювати дітей.

Джерело: The Guardian

книжкові новини новини ЛГБТ новини світу