Які книжки нам чекати від нового дитячого видавництва «Крокус»?
Новини / Новина
7 Травня 2019
2318
В Україні з’явилось нове дитяче видавництво «Крокус»
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події
читаріум, Я Кіліманджаро, книжковий арсенал, цікава україна, Наргіс Гафурова, наргис гафурова, видавництва дитячих книжок, видавництво, издательство, издательства детских книжек, дитяча література, детская литература, книжки-картинки, книжка-картинка, що читати дітям, найкращі дитячі книжки, что читать детям, крокус, издательства харькова, видавництва у харкові,

Illustration: Bea Vaquero

Цікавих, яскравих та якісних книжок для дітей в Україні стане ще більше! Адже нещодавно у Харкові з’явилося нове дитяче видавництво «Крокус», яке заснувала Наргіс Гафурова.
У минулому вона очолювала редакцію видавництва «Читаріум», де ініціювала видання унікальних українських та переклади багатьох світових надбань, таких як «Вафельне серце» та «Воротар і море» Марії Парр, «Булькало» Руне Белсвіка, «Хранитель» Лоїс Лоурі, «Шпулька, Пташка і я» Еллен Карлсон, «Моє щасливе життя» Русе Лагеркранц, картонки для малят від провідних українських ілюстраторів та чимало інших книжок. Тепер цих авторів представлятиме видавництво «Крокус».

Ми запитали у Наргіс, чому вона вирішила заснувати власне видавництво та яких книжок нам чекати найближчим часом:

Прийшов час для нових проектів та нових ідей. Власне, тому й народилося видавництво «Крокус». Я продовжу займатися улюбленою справою — видаватиму хороші дитячі книги. Це будуть найкращі зразки світової літератури для дітей, а також книги українських авторів. Поки в нашому арсеналі такі імена як Марія Парр, Рос Лагеркранц, Елен Карлссон, Руне Белсвік — з нетерпіння чекаємо його приїзду на «Книжковий Арсенал».
На «Арсеналі» ми представимо серію «Цікава Україна» — це перша українська серія пізнавальних книг для дітей молодшого шкільного віку. Над нею працювала просто неймовірна команда: кураторка Оксана Лущевська, вона ж авторка однієї з книг, Валя Вздульська, Саша Кочубей, Маша Сердюк, Саша Войцеховська. А наші чудові художниці — Оля Музиченко, Юля Шалімова, Мар’яна Микитюк, Маша Фоя перетворили книжки на справжні альбоми для розглядання.

Серія «Цікава Україна» — це пізнавальні книжки-картинки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку про різноманітні дивовижі нашої країни — її флору, фауну, географію та різноманітні здобутки. Цікаво, що перед написанням книжок команда видавництва зібрала фокус-групу дітей та запитала, про яких тварин їм хотілося би почитати. Юні помічники обрали рись, хохулю, сову, саламандру та жука-оленя — вони й стали персонажами.

Також на «Книжковому Арсеналі» «Крокус» представить збірку літніх і сонячних віршів Галини Кирпи з неймовірно ніжними ілюстраціями Ані Хоменко. Наргіс повідомляє, що саме Галина Миколаївна запропонувала Аню як художницю для цієї книги і в них вийшов пречудовий дует. Крім цього, у кінці травня видавництво порадує читачів книжкою Валі Вздульської «Я — Кіліманджаро» з акварельними ілюстраціями Лариси Чайки. Маленька героїня цієї книжки уявляє себе жителькою Африки — її уявного лагідного світу, в якому живуть приязні люди та звірі.  На сторінках «Я — Кіліманджаро» оживають леви, бігають гепарди й антилопи, плавають каравели, зростають пальми й сяють незліченні зірки.

Придбати книги видавництва «Крокус» можна буде після їхньої презентації на «Книжковому Арсеналі» 22-26 травня у книгарнях міста або через сторінку у Facebook.

видавництво "Крокус" дитячі книжки про природу українські видавництва українська література