«Я так бачу»: офіційно одна з найкрасивіших книг світу

конкурс найкрасивіших книг світу, найкрасивіші книги світу, німецький фонд мистецтво книги, Stiftung Buchkunst, всл, видавництво старого лева, книжка-картинка, я так бачу, творча майстерня аґрафка, аграфка, Роман Романишин, Андрій Лесів, Золота Літера, AMSTERDAM STUFF. Robert F. Kennedy Funeral Train – The People’s View, Die Kraft des Alters / Aging Pride, Bonjour, Monsieur, Gauguin, The Anatomy of Stone Hannes Schüpbac, Nienasycenie spojrzenia / Insatiability of the Gaze, El Lissitzky, The First, Old Trades of Jiangsu: A Glimpse, Книжковий арсенал, самая красивая книга мира, конкурс на лучший дизайн книги

Українська книга вперше перемогла на одному з найважливіших міжнародних конкурсів книжкового дизайну «Найкрасивіші книги світу», який проводить німецький фонд «Мистецтво книги» (Stiftung Buchkunst). Журі оцінило понад 600 поданих книг із 32 країн з усього світу, зважаючи на мистецьке оформлення та естетичний рівень. І бронзову медаль здобула яскрава, вишукана та лаконічна книжка-картинка «Я так бачу» творчої майстерні «Аґрафка», опублікована у «Видавництві Старого Лева» на початку 2018 року.  Героїня книги подорожує сторінками та безпосередньо звертається до читачів,  уже з перших сторінок захоплюючи їхню увагу вельми поетичною розповіддю про своєрідне творення Всесвіту з нічого — про цілковиту темряву та появу світла. Світла, завдяки якому ми, розплющуючи зранку очі, бачимо різноманітні предмети навколо та себе самих, розрізняємо різні емоції, прочитуємо символи та знаки й помічаємо купу інших цікавинок.

Графічне візуальне оформлення цієї книги у стилі таких собі піктограм вражає. Певні області виділені трьома кольорами (відтінки синього, червоного й жовтого), які живуть самі по собі й домінують над рештою. Спостерігати за всім цим різноманіттям форм – справжня насолода
член журі конкурсу.

Окрім українських дизайнерів, перемогу здобули:

Золота Літера – «AMSTERDAM STUFF» з Нідерландів.
Золота медаль – «Robert F. Kennedy Funeral Train – The People’s View» з Нідерландів.
Дві срібні медалі: «Die Kraft des Alters / Aging Pride» з Австрії та «Anne Frank House» з Нідерландів.
П’ять бронзових медалей: «Я так бачу» [This Is How I See] з України, «Bonjour, Monsieur, Gauguin» з Чехії, «Paris» зі Швеції, «The Migrant» з Нідерландів та «Nichtsein» з Німеччини.
П’ять почесних відзнак: «The Anatomy of Stone Hannes Schüpbac» з Австрії,  «Nienasycenie spojrzenia / Insatiability of the Gaze» з Польщі, «El Lissitzky» з Росії,  «The First» з Японії та «Old Trades of Jiangsu: A Glimpse» з Китаю.

Конкурс щорічно проводиться з 1963 року: міжнародне журі оцінює мистецьке оформлення та естетичний рівень книг і вручає нагороди в рамках Лейпцизького книжкового ярмарку. Протягом року книги-переможці презентується у різноманітних бібліотеках світу та  заключно на найбільшій книжковій виставці у Франкфурті.
На конкурсі «Найкрасивіші книги світу» Україна бере участь вже вчетверте — спочатку книжки обирались за експертним опитуванням, проведеним Книжковим Арсеналом. Але вже втретє проходять відбір в українському конкурсі «Найкращий книжковий дизайн», заснованому 2016 року і  який є організованим Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал», Goethe-Institut в Україні та «Читомо». Kнижка «Я так бачу» творчої майстерні «Аґрафка» здобула минулого року гран-прі на всеукраїнському конкурсі.

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події