За книгою «Війна, що змінила Рондо» зняли анімаційний фільм

творча студія Аґрафка, аграфка, agrafka, видавництво старого лева, війна що змінила рондо, the war that changed rondo, анімаційний фільм, як розповісти дітям про війну, книжки про війну, книжки про смерть, фільм про війну, національний центр олександра довженка, романа романишин, андрій лесів, книжка-картинка, фільми що зняли за книгами, букмоль, ,ervjkm, bokmal

Чи варто дитині розповідати про війну? Які слова краще добирати, щоб пояснити, що таке «смерть», «тероризм», «Голокост» тощо? Як врешті наважитись на серйозну розмову та вибудувати правильну комунікацію з донькою чи сином? За відомою книгою «Війна, що змінила Рондо» творчої майстерні «Аґрафка» зняли короткометражний анімаційний фільм, який допоможе батькам покласти початок важливої розмови, під час якої знайдеться чимало відповідей на безліч запитань, що неодмінно виникатимуть.

Книга Романи Романишин та Андрія Лесіва побачила світ лише у 2015 році, та вже була видана у Франції, США, Італії, ОАЕ, Словаччині, Польщі, Кореї, Китаї, Вірменії та Чилі. Крім того, вона отримала кілька дуже важливих для усього дитліту нагород, зокрема увійшла до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015 і до щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури «Білі круки – 2015» («White Ravens 2015»).
Допрем’єрний показ фільму «Війна, що змінила Рондо» відбувся шостого листопада  в Національному центрі Олександра Довженка. Команда молодих митців під керівництвом Ольги Гаврилової створила анімаційний фільм за неймовірно короткий час — три місяці. 

Звісно, ми хотіли їх адаптувати до іграшковості, тому що всі ці герої насправді ніби лялькові, вони маленькі і близькі до дітей.
Кожен з персонажів має якесь символічне значення. Троє головних персонажів зроблені з дуже крихких матеріалів, для того, щоб показати їхню вразливість. Скло, папір, повітряна кулька — це матеріал, який дуже легко пошкодити, який є дуже нетривким, але поза тим наші герої мають силу.
автори книги про створення персонажів.

Це історія про місто дуже витончених і тендітних створінь, які не знають, що таке «Війна». Тож, коли одного дня вона у символічному образі безликої чорної руки несподівано вривається у Рондо, «несучи за собою руїни, безлад і суцільну темряву», вони не знають, що робити. Спершу наївно намагаються вмовити її піти геть. Потім намагаються говорити з нею її ж мовою — мовою зброї. Та всі спроби виявляються марними. Аж потім герої несподівано таки знаходять рішення — об’єднують свої зусилля та будують фантастичну машину Світла.
За допомогою анімації команда намагалася донести світу думку про небезпеку необдуманих дій, нагадати про те, що громадянські цінності базуються на свободі, збереженні власної та суспільної гідності, налагодженні всеохопної гармонії та миру в кожному домі, а добробут та розвиток усього людства залежать від кожного особисто.

 

Катерина Шпирко
Катерина Шпирко
журналістка, редакторка рубрики Події