Як допомогти дитині вчитися: 18 простих способів

18 способів допомогти дитині вчитися, як навчити дитину читати, як вивчити букви, що читати з малюками, читати вголос, батьківство, навчання малюків, що читати з малюками, немовлята, книжки для новонароджених, вивчити звуки, розумна дитина, виховання

Illustration: Marylou Mao

Від мовних та арифметичних навичок до самоконтролю та розуміння — прості та корисні поради від експертів, зібрані журналісткою Ліндою Геддес, стануть у пригоді батькам і всім іншим дорослим, які прагнуть зробити процес навчання дитини легшим.

Мова та спілкування

 1. Діти найліпше сприймають інформацію про те, що перебуває безпосередньо у їхньому полі зору, тому намагайтеся частіше звертати увагу на речі, які викликають у них інтерес. Коментуйте те, що вони бачать і що роблять.
 2. Повторюйте звуки та слова, які використовує ваша дитина, і за будь-якої нагоди намагайтеся залучити її до бесіди.
 3. Читайте разом! Чим більше книг, тим об’ємнішим стає словниковий запас дитини та тим кращим є її розуміння світу. Крім того, спробуйте перечитувати вже знайомі тексти у нові способи: запитайте дитину про те, що трапиться далі, або попросіть описати те, що вона бачить на картинках.
 4. Співайте разом пісні, що супроводжуються певними рухами — як і вивчення слів, це добре розвиває пам’ять.

Арифметичні навички

 1. Розмовляйте про фігури, цифри та дроби, коли ви займаєтеся своїми буденними справами, наприклад, коли знаходитеся в магазині або під час прогулянки парком.
 2. Готуйте разом. Заохочуйте дитину допомогти вам вимірювати інгредієнти та підрахувати кількість ложок. Готуючи, говоріть і ставте запитання про те, що означають поняття більше та менше, великий і маленький.
 3. Грайте у настільні ігри на кшталт «Змійки та Сходи». Послідовно розташовані на ігровому полі цифри допомагають дітям з поняттям числової лінії, тобто розумінням того, що п’ятірка знаходить між одиницею та десяткою тощо, яке їм часто дуже важко дається..

Розуміння світу

 1. Використовуйте щоденний досвід, наприклад, банні процедури, для вивчення таких концепцій, як мокрий і сухий, тонути та плавати, сила тяжіння тощо.
 2. Дітям у віці приблизно трьох років ставте запитання про книжки, які ви читаєте разом, або про ситуації, в яких ви знаходитесь, наприклад: «Чому ти думаєш, що дівчинка виглядає засмученою?».
 3. Беріть дітей на одноденні поїздки до нових місць, аби допомогти їм дізнатися про світ більше. Так, якщо дитина плавала з вами на кораблі, вона краще зрозуміє книжку, що про них розповідає.

Самоконтроль

 1. Використовуйте слова, щоби допомогти вашій зрозуміти її власні почуття і зрештою висловити їх. «Ти сердишся, бо твоя сестра забрала машинку, з якою ти граєш».
 2. Давайте старшим малюкам певний вибір, але трохи обмежуйте їхні можливості. Наприклад, «Ви хотіли б сьогодні носити червону футболку чи зелену футболку?».
 3. Зберігайте спокій, коли ваша дитина засмучена. Це допоможе їй почувати себе в безпеці.
 4. Встановіть кілька основних правил і завжди дотримуйтеся їх.
 5. Грайте в ігри на кшталт «Саймон каже» та «Море хвилюється…».

Упевненість у собі

 1. Заохочуйте дітей вирішувати свої проблеми шляхом «будівельних риштувань». Якщо вони ніяк не можуть впоратися зі збиранням пазлу, допоможіть їм зробити це, спершу шукаючи всі частинки певного типу (наприклад, із зображеннями дерева, птахів тощо). Якщо вони не можуть відкрити банку або пляшку, запитайте, які способи вони вже спробували, і запропонуйте щось нове. Заохочуйте свою дитину не здаватися та продовжувати робити спроби.
 2. Використовуйте описове схвалення, щоби діти знали, що добре впоралися з певними завданнями. І не забувайте хвалити дітей за гарну поведінку.
 3. Дайте своїй дитині можливість робити щось самостійно, наприклад, наливати собі молоко або одягатися — принаймні час до часу.

Джерело: Mosaic Science

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©