Як мотивувати дітей бути читачами все життя? Юнас Андерссон, який займається промоцією читання у шведській Культурній раді, присвятив цьому питанню цілу книжку.
Життя / Поради
5 Листопада 2015
15666
Як мотивувати до читання: 9 порад від Юнаса Андерссона
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
популяризація читання, діти читають, як привчити дитину до книжки, дитячі книжки, перша книжка, я читаю дітям, читати перед сном

Illustration: João Fazenda

Як мотивувати дітей і дорослих бути читачами все життя? Юнас Андерссон, який займається промоцією читання у шведській Культурній раді, присвятив цьому питанню цілу книжку – найістотніші висновки звідти він переповів на блозі премії Астрід Ліндґрен. Отже, 9 порад тим, хто читає вдома з власними дітьми чи для ширшої аудиторії.

#1

Починайте рано (і не кидайте). Важливість раннього читання, надто – у родинному колі, складно переоцінити. Ініціативи, що заохочують читання вголос, надто ж татів – дітям, є надзвичайно важливими.

#2

Аби між читачами у групі не виникали занадто великі розбіжності, визначайте відповідну цільову аудиторію.

#3

Надавайте широкий вибір матеріалів для читання: доступ до великої кількості різних текстів додає мотивацію читати, а також демонструє, що читання – цінне заняття, яке приносить насолоду.

#4

Заохочуйте соціальне читання. Між мотивацією до читання і можливістю соціально взаємодіяти з текстами існує пряма залежність. Під соціальною взаємодією я маю на увазі обговорення книжок, читання разом із іншими, обмін книжками, усними і письмовими враженнями від прочитаного.

#5

Залучайте читачів, які є прикладами для наслідування: всіх, особливо чоловіків, варто спонукати ставати такими зразками; заохочуйте старших дітей читати молодшим. Це принесе подвійну користь: молодші діти отримають увагу старших, які у свою чергу, слугуючи прикладом для наслідування, зміцнять упевненість у собі.

#6

Давайте свободу вибору: мотивація читати залежить від можливості обирати, що читати. Щоправда, нагода обирати «що», не виключає ваші власні міркування та цілі щодо «скільки».

#7

Спирайтеся на читацькі інтереси вашої цільової аудиторії.

#8

Розвивайте літні читацькі програми: співпраця шкіл та громадських бібліотек важлива, так само, як і те, що батьки розуміють користь таких активностей.

#9

Формулюйте чіткі та досяжні цілі й оцінюйте процес.

 

популяризація читання поради для батьків читання вголос