20 думок Джоан Роулінґ про власний письменницький досвід, "Гаррі Поттера" та процес письма.
Життя / Пряма мова
14 Січня 2015
4215
Я писатиму, доки могтиму: Джоан Роулінґ про писання
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©
Джоан Роулінґ про власний письменницький досвід, поради письменників, джоан ролінґ, гаррі поттер, як стати письменником, про що гаррі поттер, фемінізм

Фото Reuters

Про хороші книги, процес писання та “не просто маму” місіс Візлі – для всіх, хто шукає натхнення, Букмоль переклала 20 думок Джоан Роулінґ .

_______

1. Писання є для мене непереборною потребою, тож не думаю, що комусь вдалося б змусити мене чи й завадити мені писати.

2. Те, що страхало найдужче, здійснилося, тож тепер я була вільна: досі жива, мала обожнювану доньку, стару друкарську машинку і велику ідею. Отож опорою мого нового життя стало саме дно.

3. Я писатиму, доки могтиму. Це моя потреба. Я люблю писати.

4. Гадаю, той період життя Герміони, про який я пишу, дорослішання від дитини до жінки, насправді допоміг мені зрозуміти, наскільки це складно. Як на мене, від тебе дуже багато вимагають, щойно ти стаєш жінкою, і часто навіть пожертвувати частинкою себе, коли ти стаєш дівчиною. Герміона цього не робить.

5. Завжди буде місце для історії, яка здатна перенести читача деінде.

6. Припускаю, якби я пригальмовувала ідеї, аби занотувати їх на папері, то вбила б деякі з них.

7. Я пишу відколи мені було шість років. Це є потребою, тож не можу сказати, звідки виринуло таке бажання; я завжди його мала. Прорив моєї першої книги стався завдяки наполегливості, бо чимало видавців її не взяли!

Я вважаю себе феміністкою і завжди хотіла показати, що коли жінка вибрала своє покликання, це не значить, що вона спроможна тільки на нього.

8. Так, закінчивши книги я стала щасливішою. До книг про Поттера я не завершила жоден роман, але майже закінчила два.

9. Ще за часів виходу перших книг, пригадую, одна журналістка сказала мені, що місіс Візлі «всього лише мама». Мене страшенно обурили ці слова. Я вважаю себе феміністкою і завжди хотіла показати, що коли жінка вибрала своє покликання, це не значить, що вона спроможна тільки на нього. «Я дбатиму про родину і це є моїм вибором. Я можу повернутися до роботи, можу працювати неповний день, але обиратиму я». І як ми довели у тій битві, Моллі Візлі виходить і доводить, що гідна будь-якого вояка.

"Моллі Візлі змусить Чака Норріса їсти овочі", Джоан Роулінґ про власний письменницький досвід, поради письменників, джоан ролінґ, гаррі поттер, як стати письменником, про що гаррі поттер, фемінізм

“Моллі Візлі змусить Чака Норріса їсти овочі”

10. Дітям, які питають письменницької поради, я завжди кажу читати якомога більше. Джейн Остін якось порадила те саме своєму юному другові, тож маю добру підтримку.

Я пишу те, що хочу писати. Пишу те, що мені подобається. І лише для себе!

11. Про персонажів і сцени з книг: Я дуже добре їх бачу і намагаюся описати. Часом навіть малюю для власної втіхи!

12. Я можу писати будь-де. Імена персонажів я вигадала у літаку і занотувала на паперовому пакеті для блювотиння. Якось я переповіла цю історію дітям і один хлопчик сказав «Фе, це огидно», а я відповіла: «Але пакет був невикористаний».

13. Я пишу те, що хочу писати. Пишу те, що мені подобається. І лише для себе! Я ніколи у найсміливіших мріях не думала, що здобуду таку популярність.

14. Протягом перших п’яти років серії про Гаррі, я планувала і нотувала невеликі уривки з усіх книг. Я зосереджувалася на одній книзі, та часом записувала ідеї на майбутнє, для наступних книжок.

15. Я пишу майже щодня, часом протягом десяти чи одинадцяти годин, іншим разом – лише трьох. Це дуже залежить від кількості ідей.

Джоан Роулінґ про власний письменницький досвід, поради письменників, джоан ролінґ, гаррі поттер, як стати письменником, про що гаррі поттер, фемінізм

Фото Reuters

16. Нещадно бережіть ваші письменницькі дні, не піддавайтеся на вмовляння провести «конче необхідні» та «задовгі» зустрічі. Насправді, хоча писання є моєю роботою вже протягом кількох років, мені доводиться виборювати час для нього. Дехто не усвідомлює, що я досі потребую часу і тиші, щоби сидіти і писати книжки. Вони натомість думають, що книги просто ростуть собі як гриби. Тож я мушу берегти свій письменницький час як Угорська рогохвістка вартує своє перше яйце.

Ви мусите змиритися, що згаєте багато дерев, перш ніж напишете те, що вам справді сподобається, така правда життя.

17. Сильну письменницьку кризу я зазнала лише одного разу, коли писала «Таємну кімнату». Тоді перша книга якраз уперше вибухнула у пресі й це мене паралізувало. Я боялася, що другий роман буде гірший, але таки впоралася!

18. Коли я писала, то не мала на думці певне коло читачів. Мене захоплювало, наскільки мені подобається писати про Гаррі. Раніше я не думала писати для дітей – дитячі книги обрали мене. Гадаю, якщо книга хороша, її читатимуть усі.

19. Багато читайте. Читання насправді допомагає. Читайте все, що лише можете допасти.

20. Ви мусите змиритися, що згаєте багато дерев, перш ніж напишете те, що вам справді сподобається, така правда життя. Це наче вчитися грати на музичному інструменті: мусите бути готові, що часом або й часто гратимете неправильні ноти. Бо я написала чимало перш ніж мені щось із цього справді сподобалося.

В оригіналі їх можна прочитати ТУТ

інтерв'ю англійська література Джоан Роулінґ секрети дитячої літератури