2020-й рік вніс свої корективи чи не у всі аспекти нашого життя. Не оминув він і зимові свята. Багато масових заходів відмінили, а зібратися разом стало складніше. Але усе відмінити — не вихід. Саме тому ми зібрали для вас поради, які не дадуть впасти у відчай і допоможуть створити святковий настрій.
Teenside / Поради
24 Грудня 2020
8307
Святковий настрій і де його взяти
Анна Мусієнко
учасниця підліткової редакції TeenSide

До Нового року залишилося кілька днів, а відчуття свята все ще немає? Розуміємо. Контрольні й заліки висмоктують останні сили, карантинні обмеження дістали, навіть снігу майже немає. Але ж коли як не у найтемніші й найпохмуріші дні року нам так потрібне свято! Створити новорічну атмосферу й покращити настрій допоможуть наші поради.

Почни з простого

Натхнення рідко з’являється саме собою, іноді йому потрібно допомогти. Шукати натхнення для створення свята краще там, куди воно вже точно прийшло: у кав’ярнях із сезонними напоями, тематичних вітринах магазинів, на завішених гірляндами вечірніх вулицях і площах, різдвяних ярмарках. Ще можна сходити в торгівельний центр, там зараз усе прикрашено і грає відповідна музика. Проте дотримуйся умов карантину та бережи себе й людей поряд.

Якщо плануєш дарувати комусь подарунки, почни обирати їх вже зараз. Це налаштує на очікування світа і застрахує від довжелезних черг та затримок доставок ближче до Нового року.

Подивися якийсь класичний різдвяно-новорічний фільм. А краще кілька. Загорнувшись у м’якеньку ковдру на ліжечку чи дивані, з чашкою чогось теплого у руках. Якщо не знаєш, який фільм обрати, зазирни у нашу добірку.

Створи атмосферу для 5 відчуттів

У всіх десь глибоко в шафі лежать запилені святкові декорації: гірлянди, ялинкові прикраси. Знайди їх. Або зроби: засуши кружечки апельсинів, розфарбуй горіхи, змайструй щось із паперу — на ютубі є купа інструкцій на будь-який смак, ціну і вправність рук. 

Не варто обмежуватися лише ялинкою. Максимально використай весь простір, який маєш: підвіконня, полиці, горщики з квітами — прикрась усе, на що вистачить фантазії. Можливо, навіть вдасться вийти за межі власної кімнати, але це краще узгодити з тими, хто живе з тобою.

Запали свічки. Щоб зробити їх незвичної форми, набери ємність гарячої води і поклади туди звичайні довгі свічки, які є у більшості супермаркетах. Коли вони стануть м’якими, дістань їх і зігни у будь-які фігури. Але пам’ятай: їх доволі легко зламати.

Вимкни світло. Залиш лише гірлянди та свічки. Це не тільки створить чарівну атмосферу, а й зменшить витрати електроенергії. Але не запалюй гірлянди чи свічки поряд із чимось легкозаймистим!

Створи святковий плейлист. Різдвяну музику можна знайти у будь-якому жанрі, тож не обмежуйся мейнстрімом. Можна використати й готові плейлисти на твій смак, які є у кожному музичному додатку та на ютубі.

Купи чи приготуй їжу, яка покращує тобі настрій і асоціюється із зимовими святами. Мандарини, імбирне печиво, інші солодощі, салати, печеня чи улюблений фастфуд — обери те, що до смаку.

Не забувай про запахи! Вони найбільше впливають на наш настрій і викликають спогади. Їжа тут допоможе, особливо якщо готувати її вдома, але не гребуй і аромамаслами, ароматизованими свічками чи іншими ароматизаторами із запахами спецій, хвої, мандаринів, випічки.

Креатив!

Роби те, що подобається. Якщо любиш готувати, приготуй щось  традиційно-святкове. Якщо граєш на музичному інструменті або співаєш, вивчи улюблену святкову пісню. 

Придбай ватман, блискітки, витягни старі журнали і газети та зроби колаж 2020 року. Залиш усі негативні почуття на папері та згадай все хороше. Або створи карту бажань і планів на наступний рік.

Напиши антиностальгійний текст. За що ти можеш подякувати цьому рокові? Поділися з друзями.

Разом веселіше

Долучи до підготовки друзів! Наприклад, влаштуйте Таємного Санту. Дарувати подарунки — одна з найкращих новорічних традицій. Але ще краще, якщо присутня якась таємниця, і ти до останнього не знаєш, від кого отримаєш подарунок. А найважливіше, що Таємний Санта займає досить багато часу: зібрати учасників, розподілити, хто-кому-що дарує, вигадати подарунок, підготувати його і нарешті подарувати. І весь процес супроводжується очікуванням свята. В умовах карантину визначити дарувальників можна у спеціальному додатку чи на сайті, а подарунки надіслати поштою. Також можна визначити ліміт вартості подарунків, домовитися дарувати лише вживані чи зроблені самостійно речі.

Запроси друзів на вечірку з прикрашанням ялинки й виготовленням святкових прикрас. Або приготуйте разом щось солоденьке і подивіться атмосферний фільм. Загалом, це може бути будь-що з описаного вище, але у компанії друзів.

Якщо не можете зустрітися, влаштуйте онлайн-вечірку в одному з додатків для конференцій. Оберіть собі святковий фон для ефіру, візьміть щось смачненьке і спілкуйтеся. Так само можна дивитися й фільми онлайн.

лайфхаки поради для усіх свята святковий настрій