Ми почали краудфандингову кампанію і з вашою допомогою сподіваємося зібрати на підтримку та розвиток проекту Букмоль 200000 гривень. Ці кошти підуть на функціонування редакції нашого сайту, підліткової редакції Teenside та літклубу Букмоль. Зібраних коштів вистачить на 4 місяці роботи редакції, протягом яких ми плануємо завершити «перезапуск» Букмоль.
Життя / Досвід
22 Липня 2021
721
Букмоль назавжди: підтримайте улюблений проект на Спільнокошті
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Що таке Букмоль?
Дивно питати це у тих, хто вже зайшов на сайт Букмоль, але тим, хто потрапив сюди вперше, здається, важливо це пояснити.
«BOKMÅL» — це громадська організація «Культурна ініціатива «БУКМОЛЬ», частинками якої є кілька проектів.

В першу чергу це інтернет-журнал «БУКМОЛЬ», у центрі уваги якого дитяча та підліткова література, де ми публікуємо фахові оцінки дитячих та підліткових видань, розповідаємо про світові літературні тенденції, ділимося міркуваннями експертів щодо культури, виховання й освіти та корисними порадами дітям, підліткам і батькам.
По-друге, це підліткова редакції TEENSIDE — освітній проект, де підлітки вчаться основам журналістики, вмінню осмислено й обґрунтовано розповідати про себе, культуру і світ навколо, організовують культурні та освітні події і мають майданчик для висловлення того, що їм дійсно цікаво і важливо сказати. 
По-третє, це літклуб БУКМОЛЬ – регулярні інтерактивні читання в поєднанні з майстер-класами в неформальній атмосфері. Він створений, щоб показати дітям, що читання – це приємна і захоплива звичка, що книги – прекрасна можливість цікаво і творчо провести час, а їх батькам, що читання можна перетворити на незабутнє сімейне дозвілля.

За всіма проєктами Букмолі в першу чергу стоять люди, які втілюють проєкт в життя.

Це головний редактор, який визначає теми на місяць, курує роботою редакції, затверджує заголовки статей і готові публікації, шукає партнерів для партнерських матеріалів, веде редакторську колонку.
Це куратор редакції TeenSide, який робить ту ж роботу, але з підлітковою редакцією.
Це технічний редактор та коректор, які слідкують за тим, аби наші читачі отримували тексти у ідеальному вигляді і щоб матеріали на сайті було зручно переглядати, а сайтом зручно користуватися.
Це журналіст-новинар, який завжди у курсі того, де, коли і які події відбуваються у книжковому та довколакнижковому світі, у сфері культури та освіти, і допомагає нашим читачам бути у курсі найактуальніших подій.
Це випусковий редактор, який допомагає матеріалам з’являтися на сайті і саме у тому вигляді, в якому наші читачі їх бачать — з усіма ілюстраціями, підзаголовками, цитатами, посиланнями і т.д.
Це запрошені автори статей — спеціалісти у різних сферах, яких ми запрошуємо для експертних матеріалів — літературні критики, психологи, освітяни, культурні менеджери та ін., — які найкраще знають сферу своєї діяльності і цікаво та доступно розповідають про неї читачам Букмоль.
Це редактор сторінок у соціальних мережах, завдяки якому ви дізнаєтеся про всі наші нові матеріали, які з’явилися на сайті, отримуєте анонси букмольних подій і подій наших партнерів та дружніх проєктів, який спілкується з вами у соцмережах і намагається щодня розповісти вам щось цікаве зі світу Букмоль.
Це наші дизайнери та ілюстратори, які роблять букмольний світ, а через нього і світ наших читачів, яскравішим і прекраснішим, і без яких жоден матеріал чи то в соцмережах, чи то на сайті не обходиться.

На що ми збираємо кошти?

Зараз редактори, журналісти, коректор, дизайнери, ілюстратори працюють для сайту на волонтерських засадах, приділяючи виданню лише невелику частину свого часу поза основною роботою, що не дає можливості втілити всі плани редакції в життя. Коштів, зібраних протягом краудфандингової кампанії на Спільнокошті вистачить на 4 місяці повноцінного функціонування дорослої та підліткової редакції і, звісно ж, літклубу. За цей час ми плануємо остаточно завершити оновлення нашого видання. Ми зможемо сформувати сталу редакцію, яка складатиметься з команди найманих працівників, які поділяють ідеали Букмоль і матимуть змогу приділяти роботі у редакції достатньо часу. Також розширимо тематику видання, сформувавши нові постійні рубрики на сайті, що будуть регулярно наповнюватись матеріалами, залучимо нових рекламодавців та плануємо запустити Patreon, завдяки якому наші читачі змогли б підтримувати Букмоль на постійній основі, що дасть нам можливість працювати в оновленому складі редакції надалі.
Перезапуск Букмоль, як могли помітити наші постійні читачі, ми ВЖЕ почали.

Запуск підліткової редакції TeenSide, оновлення сайту Букмоль, онлайн читання літклубу, залучення нових авторів — все це важливі частинки нашого видання-мрії.

Але, щоб отримати остаточний результат, нам дуже потрібна ваша допомога, допомога кожного нашого читача, слухача, глядача, кожної людини, яка вболіває за незалежні видання, які чесно і професійно розповідають про дитячу і підліткову літературу, освіту, виховання, культуру.

Фонд «Відродження» і Спільнокошт

Перед початком пандемії ми почали оновлення проекту і втілення в життя планів, які до цього відкладали. І навіть під час жорстких карантинних обмежень не завершували роботи над запущеними проектами – регулярно публікували матеріали на сайті, працювали з підлітками з TeenSide онлайн, готуючи спеціальну підліткову програму для Х Книжкового Арсеналу, активно писали про фестиваль Docudays UA, запустили онлайн читання з майстер-класами для дітей у наших соцмережах, продовжували наш спільний проект читань з Goethe-Institut, але вже теж в онлайні.
Але складна економічна ситуація через пандемію Covid-19 і неможливість проводити офлайн події, активно контактуючи з аудиторією, що особливо важливо для НАШОЇ аудиторії, яка складається з дітей і підлітків, скоротили майже до нуля наші ресурси і кількість благодійних внесків, за рахунок яких й існує наша організація. Це поставило під загрозу існування нашого проєкту. Саме тому ми подали заявку на конкурс  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проєкту «EU4USociety» у співпраці з Європейським Союзом  «Краудфандінг для медіа».

Цей проєкт націлений на зміцнення зв’язків ЗМІ з їхньою аудиторією і формування спільноти, яка готова підтримувати улюблене видання. Він передбачає дофінансування краудфандінгових кампаній та кампаній із залучення регулярних внесків. Максимальна сума, яку Фонд дофінансовуватиме у межах цієї ініціативи, становить 200000 гривень і залежить від того, яку суму ми зможемо зібрати під час краудфандингової кампанії.
Наша конкурсна заявка була схвалена Фондом і тепер нам потрібно залучити кошти від наших читачів, слухачів і тих, хто планує такими стати, або просто готовий підтримувати українську культуру та незалежні ЗМІ.
Партнерською платформою Фонду є  «Спільнокошт», саме тому свою краудфандингову кампанію ми почали саме там. 
Кошти гранту від Фонду, як ми вже й зазначали, ми направимо на формування сталої дорослої та підліткової редакцій, виробництво нового контенту, розвиток нашого медіа та подальші регулярні читання літклубу Букмоль.

Лишилося геть небагато — збірати 200 000 гривень з вашою допомогою! І ми віримо, що нам це вдасться!

Щоб підтримати нас переходьте за посиланням:
https://biggggidea.com/project/nezalezhne-lajfstajl-media-bukmol/

TEENSIDE Букмоль Відродження краудфандинг літклуб Спільнокошт