Світле майбутнє ваших дітей, майбутнє, у якому панує мир, злагода та розуміння, починається з вас. З батьків, які з уважністю та всією відповідальністю ставляться до виховання й докладають зусиль, аби їхня дитина знала, що «рівність» – це не просто слова та вміла поважати й шанувати як інших, так і себе.
Життя / Поради
14 Листопада 2020
5635
Фемінізм для малюків: як навчити дітей повазі
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Сьогодні сексизм, як і решта форм дискримінації, чатує на дітей майже у всьому, що їх оточує: у культурі та побуті, у книжках та садочках, у мультфільмах та іграх. Чи не єдина можливість допомогти їм уникнути його руйнівної сили – навчити бути собою, поважати інших та критично ставитися до умовностей. І саме тому фемінізм має бути невід’ємною частиною виховання дитини (дівчинки чи хлопчика – байдуже) від самого народження. Про те, як це зробити, розповідає блогерка та феміністка Мег Кехо. Сподіваємося, що вісім простеньких порад для батьків, якими вона поділилася на сторінках сайту Romper, будуть для вас корисними.

_______

Дайте їм зрозуміти, що фемінізм означає рівність

Для початку ви повинні навчити своїх дітей справжньому визначенню поняття фемінізм. Коли й самі потребуєте роз’яснень, то, якщо коротко, фемінізм – це захист прав жінок на ґрунті політичної, соціальної, культурної, економічної й особистої рівності з чоловіками. Більше довідатися про фемінізм допоможуть книжки «Чому не варто боятися фемінізму» Тамари Марценюк, «Люба Іджеавеле, або Феміністичний маніфест в п’ятнадцятьох позиціях» Чимаманди Нґозі Адічі або, наприклад, посібник «Дівчатам слово» Маїм Бялік.

Добирайте слова правильно

Використовуючи фрази на кшталт «хлопчики не плачуть», «поводься жіночніше», або «ти робиш це як дівчинка», ви вішаєте на людей ярлики. Обережніше добирайте слова, коли спілкуєтеся з дітьми. Не забувайте, що діти вчаться всьому, що чують і бачать, особливо, якщо це йде від вас.

Практикуйте бодіпозитив

Вчіть своїх дітей знати та розуміти своє тіло, приймати його та піклуватися про нього. Для початку навчіть правильним назвам частин їхнього тіла. Пеніс та вагіна – це справжні слова (і справжні частини людського тіла!). Якщо діти не будуть соромитись їх із раннього віку, вони не відчуватимуть сорому до власних тіл.

Означення мають значення

Дівчата можуть бути красивими, але так само можуть бити сильними, розумними, геніальними й відважними. Хлопчики можуть бути хоробрими, та так само вони можуть бути вдумливими, милими, чуттєвими, красивими й добрими. Використовуючи усе різноманіття позитивних слів для опису вашої дитини, ви переконаєте її, що будь-який гендер може бути яким завгодно.

Учіть дітей ПОВАЗІ

Навчаючи дітей поважати кожну та кожного, ви робите перший крок для того, щоби вони правильно зрозуміли сенс поняття «рівність». Ніхто не є кращим за інших, незалежно від раси, релігії, віку, статі або будь-якої іншої диференціації.

Показуйте приклади рольових моделей сильних жінок

Щоразу, як ви бачите сильну жінку – поліцейську, відому особу, іншу маму тощо – розкажіть про неї дитині. Усвідомлення того, що жінки можуть робити що завгодно, вкрай важливе для розуміння фемінізму.

Цінуйте відмінності

Так, між статями є певна різниця – різниця є між усіма людьми. У світі не існує двох однакових людей і відмінності між ними потрібно цінувати.

Гендер не визначає

Бути дівчиною не означає використовувати косметику та носити сукні, а бути хлопчиком не означає насолоджуватися певними видами спорту або отримувати задоволення від відрижки. Хлопчикам можуть подобатися блискітки, вони можуть бути принцесами на Хелловіні та сніжинками у Різдвяній виставі. Так само дівчата можуть насолоджуватися від гри машинками та бруднитися на дитячому майданчику. Заохочуйте творчість ваших дітей, і нехай вони вільно розвиваються в тому напрямку, який обирають.

виховання гендерна рівність поради для батьків сексизм сексуальне виховання фемінізм