Геніями бувають лише хлопчики?

гендерна рівність, гендерні стереотипи, сексизм, фемінізм, gender equality, feminism. sexism, The Telegraph, femininity, masculinity, gender stereotypes

illustration: Lilli Carré

Згідно з нещодавнім дослідженням гендерних стереотипів, уже у віці шести років дівчата вважають, що талант – суто чоловіча риса.
Відтоді вони також починають уникають занять та ігор для “дуже дуже розумних”, бо вважають, що хлопчики мають більше шансів “блиснути інтелектом”.

Дослідження, опубліковане у журналі Science свідчить, що якщо цей стереотип формується у ранньому віці, то шанси, що у майбутньому ці дівчата намагатимуться збудувати успішні кар’єри, значно зменшуються.

Один із авторів дослідження Андрей Кімпіан, професор психології в університеті Нью-Йорка, каже:

Ми побачили, що дівчата не лише засвоюють суспільні стереотипи щойно починають відвідувати школу, а й згодом обирають заняття та зацікавлення, спираючись на ці стереотипи. І цей факт крає мені серце.

У попередніх студіях Кімпіан з’ясував, що жінки рідше досягають визнання у галузях, де геніальність є запорукою успіху, як-от математика, фізика чи філософія. Така ситуація шкодить не тільки гендерній рівності у суспільстві, але й також економіці країни.

Читайте також: Фемінізм для дітей: 8 порад батькам

Учені визнають, що подальші дослідження мусять неодмінно залучати інші категорії учасників, аніж ті переважно 400 дітей із білих родин середнього класу, що вже взяли участь.

Тим не менше, дослідження показує дуже тривожну тенденцію: з юного віку діти абсорбують ідею, що хист до чогось є чоловічою рисою.
Цей стереотип неабияк скеровує зацікавлення дітей і значно звужує перелік професій, з-поміж яких дівчата та хлопці згодом обиратимуть майбутні кар’єри.
кажуть учені з університетів Принстона й Ілінойса

Джерело: The Telegraph

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©