Богдан Тушевський: книжка — це, перш за все, діалог

богдан тушевський, букмоль, що читати дітям, як читати дітям, дитячі казки, читання вголос, як привчити дітей читати

Триває п’ятий тиждень конкурсу-флешмобу #‎ячитаюдітям, а ми продовжуємо розповідати, як, чому і навіщо читаємо дітям вголос. Сьогодні про свій досвід сторітелінгу розповідає Богдан Тушевський.

Скільки ти вже читаєш дітям?

Коли ми почали займатися Букмоллю, я лише допомагав проводити читання і навіть подумати не міг, що згодом теж буду читати  дітям. Першою книжкою, яку я прочитав у голос була “Олівія” Яна Фалконера. Я дуже хвилювався і боявся навіть дивитися на слухачів. Скоріш за все, це було найважче читання для мене. Після нього було вже набагато легше. А читаю дітям вже більше року.

Чи є якісь секрети й правила читання дітям?

Діти дуже сильно відчувають твоє ставлення до книжки. Якщо тобі не цікаво або нудно, їм теж буде нудно і не цікаво. Але дуже часто трапляється так, що книжка починає подобатися саме під час читання вголос.
У будь-якому разі, дуже важливо прочитати книжку самостійно і зрозуміти її. І звичайно, треба більше читати вголос. Чим більше ти це робиш, тим краще виходить. А ще потрібно давати дітям говорити, якщо вони захочуть, бо книжка – це, перш за все, діалог.

богдан тушевський, букмоль, що читати дітям, як читати дітям, дитячі казки, читання вголос, як привчити дітей читати kyiv maker faire

Чи бувало так, що дітям було не цікаво слухати книжку? Що тоді робив? Які взагалі складні моменти бувають?

Якщо комусь не цікаво слухати книжку, він може просто встати і піти чи займатися чимось іншим. Завжди залишиться хтось, кому буде цікаво. Але ніколи не можна примушувати дитину слухати. Можливо, сьогодні у неї просто немає настрою, а вже завтра це буде найкраща історія.
Більш складні моменти бувають вже після прочитання книги, коли майструєш щось. Тоді можуть постати дуже несподівані запитання. 

Чи траплялися якісь смішні ситуації?

Кожен раз трапляються смішні ситуації, і це найкраще у читанні з дітьми. Завжди цікаво, весело, божевільно і кожен раз дізнаєшся щось нове або згадуєш таке, що вже давно забув.

богдан тушевський, букмоль, що читати дітям, як читати дітям, дитячі казки, читання вголос, як привчити дітей читати kyiv maker faire, книжковий арсенал

Що тобі найбільше подобається у читанні дітям?

Подобається, коли перегортаєш сторінку і дивишся на дітей, а вони з палаючими очима чекають на те, що буде далі.

Яка твоя найулюбленіша книжка для читання?

Однією з найулюбленіших є “Де живуть диковиська” Моріса Сендака та “Ведмідь, який любив обіймати дерева” Ніколаса Одленда. Остання взагалі дуже смішна та цікава, бо цей доволі короткий текст лишає багато простору для роздумів.

Міра Київська
Міра Київська
авторка, редакторка сайту Букмоль