Поради для дорослих, які хочуть бути гарними батьками.
Життя / Поради
11 Липня 2019
1835
Як бути хорошими батьками: поради користувачів
Міра Київська
головна редакторка

Як бути хорошими батьками: поради користувачів, батьківство, виховання, поважати дітей, виховання пілітків, воспитание, як бути хорошою мамою, як бути гарним батьком

Як бути хорошими батьками? Хочеться вірити, що це запитання ставлять собі чи не усі, хто готується до народження дитини, а також усі ті, хто вже має синів і доньок. Не дарма ж саме на цьому простому запитанні будується стільки лекційних курсів, семінарів, тренінгів тощо. Не дарма ж саме на нього намагаються дати відповіді сотні книжок від іменитих і не дуже експертів. Але експерти експертами, а у наш час, коли чи не в усіх сферах намагаються звертати увагу на досвід безпосередніх користувачів, дивно не поцікавитися, що ж про це думають діти. А там, хтозна, можливо, саме їхніми вустами і говорить істина.
Не зациклюватися на перемогах або невдачах своїх дітей, не годувати їх казками про те, що вони найкращі, не руйнувати їхню самооцінку історіями про сина маминої подруги, не ігнорувати їхні бажання та потреби… Певна, що кожна дитина зможе одразу ж видати чимало порад своїм батькам щодо того, як її потрібно виховувати. Тож не нехтуйте нагодою запитувати, а сьогодні — ділимося кількома ключовими меседжами від резиденток підліткової студії «Майстерня історій».

Якщо вибирати одну пораду, то поважати дитину. Коли поважаєш, не розбещуєш надмірно, але і не обмежуєш. Дитина зчитує повагу, і готова поважати батьків та решту дорослих навколо. Як і любов, повага — одна з основ гарних стосунків.
Марія Головань, 19 років

Батьки повинні приймати дитину такою, якою вона є. Повинні поважати границі та особистий простір. Довіряти дитині та говорити з нею на рівних. Зважати на його/її бажання та думки у різних ситуаціях. Варто цікавитися особистим життям, бути відкритими до розмов. Бути тими людьми, до яких дитина зможе прийти зі своїми проблемами, розуміючи, що її не сваритимуть і не засуджуватимуть, а вислухають і дадуть поради.
Лідія Яцкова, 18 років

Приймати своїх дітей — байдуже, чи мова про орієнтацію, віросповідання, харчування (вегетаріанство, веганство тощо), вибір хобі, починаючи плаванням і закінчуючи веденням блогу. Приймати та підтримувати. Ось моя порада.
Софія Туранська, 14 років

Змиріться з думкою, що ваша дитина зростає у світі, якій змінився з часів вашого дитинства. Її досвід та ставлення до деяких речей може відрізнятися від ваших і бути більш актуальним. Прислухайтеся та дайте шанс приймати власні рішення. Дитина — це особистість, не слід применшувати її через вік.
Катерина Кіщинська, 16 років

батьківство виховання поради для батьків