Веселі і дотепні, смішні і захопливі, розумні і дуже атмосферні — саме такі історії ми зібрали для онлайн-читань Літклубу Букмоль у квітні. Обирайте до смаку і приєднуйтеся!
Літклуб / Розклад літклубу
31 Березня 2021
555
Літклуб Букмоль: онлайн-читання у квітні
Наталя Андрейко
кураторка Літклубу

Навесні втриматися в квартирі все важче. На вулиці яскраво світить сонце, небо щодень все безхмарніше — так би й гайнув кудись в ліси-поля за місто. Але іноді гайнути за обрій не так уже й легко! Тож для тих, чия душа рветься у мандри, але найближчим часом мандрівки аж ніяк не є можливими, ми підготували безліч квітневих подорожей, але книжковими світами. У квітні під час Рятівних сторітаймів та Сторітаймів на добраніч ми рятуватимемо пінгвінів із жахливої небезпеки, шукатимемо найкращого у світі татка, мандруватимемо чарівним світом Тролещини у пошуках тролів, попливемо на острів справжнісіньких Диковиськ і знайдемо в лісі найсправдешнього Ґруффала, спробуємо не спати взимку разом  Ведмедем і змайструємо надмонстрячого Монстрозавра, спробуємо влізти в шкуру Тигра (жоден тигр не постраждає, обіцяємо) і знайдемо найгидкіших тварин на світі (чи не таких вже й гидких?). 
Усі читання відбуватимуться у прямому ефірі на нашому інстаграм каналі. І якщо ви готові до пригод, то рушаймо!

Найкращий татусь
1 квітня, четвер, 19:30

Ця історія про маленького Єнотика, який був неймовірно щасливий, адже тато пообіцяв йому піти рибалити! На справжню риболовлю, вже завтра! Але раптом Єнотик сильно захворів… Чи ж справдиться мрія малечі, порибалити разом з татком? Адже якщо тато обіцяв риболовлю, то вона обов’язково буде! Чи відступить підступна хвороба? Дізнаємося вже 1 квітня.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською за виданням: Найкращий татусь / Геннадій Меламед, Наталя Стешенко  — Видавництво Ранок, 2019.

Пінгвін у небезпеці
4 квітня, неділя, 12:00

Маленький, симпатичний і несподівано напрочуд хитренький. Від одного котика втік, від другого котика втік і від третього втік… Вирішили, що це сучасний Колобок? І помилилися, бо насправді це пінгвін, дуже харизматичний головний герой дотепної гостросюжетної книжки-картинки «Пінгвін у небезпеці», яку вигадала та намалювала талановита британська художниця Гелен Генкокс, а команда Букмолі переклала, щоби вже 4 квітня прочитати її маленьким шанувальникам і шанувальницям найкращого у світі дитліту.
Сюжет книжки розповідає про тріо котів, які, щоби дістати риби, вигадали складний і підступний план, який обов’язково передбачав викрадення пінгвіна. Навіщо їм здався пінгвін? Чи вдасться у трійки злодюжок поцупити його із зоопарку? Дізнаємося на інтерактивному онлайн-читанні, а після – розважимося на майстер-класі за мотивами книжки.

Для дітей віком 4+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: Penguin in Peril / Helen Hancocks. —Templar Books, 2013.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, картон, фломастери, клей, ножиці, простий олівець, блискітки та інші прикраси за бажанням.

Ґруффало
8 квітня, четвер, 19:30

Одне з квітневих читань присвятимо читанню не дуже страшного, але безмежно цікавого, непередбачуваного та захопливого світового бестселера «Ґруффало» — віршованої казки Джулії Дональдсон й Акселя Шеффлера, що розповідає історію про маленьке мишеня, яке йде дрімучим лісом і, щоби врятуватися від лисиці, сови та змії, вигадує страшного Ґруффало. Чи зможе спритне мишеня перехитрити всіх голодних хижаків? Адже воно чудово знає, що ніяких Ґруффало не існує… Чи існує? Дізнаємося 8 квітня.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською за виданням: Ґруффало / Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер / переклад з англійської Віктора Морозова. — Харків: Читаріум, 2016.

Гільда і троль
11 квітня, неділя, 12:00

У неділю, 8 жовтня, Букмоль запрошує усіх великих та малих книголюбів до магічної подорожі разом із юною художницею Хільдою. Хільда ніколи й нічого не боїться, тому без зайвих вагань вирушає досліджувати сповнений магії та загадок світ за межами її хатини. Дівчина упевнена, що ні хуртовини, ні чудернацькі істоти, ні чарівні гори, які повсякчас змінюють своє місцеположення, ні страшні тролі її не злякають. Але чи правда це?
Дізнаємося на читанні неймовірно красивого та надзвичайно цікавого коміксу Люка Пірсона «Гільда і троль», а після читання на дітей очікує фантастичний майстер-клас.

Для дітей віком 6+
Читаємо українською за виданням: Гільда і троль / текст та малюнки Люка Пірсона / пер. з англ. Володимир Чернишенко. — Київ: Artbooks, 2018.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, картон, фломастери, клей, ножиці, простий олівець.

Там, де водяться диковиська
14 квітня, середа, 19:30

Усі діти чогось бояться. Хтось боїться темряви, хтось висоти, хтось мишей та павучків, а хтось монстрів під ліжком. Але варто просто одягнути костюм вовка, як це зробив головний герой знаменитої дитячої книжки Моріса Сендака «Там, де водяться диковиська», і всі страхи зникнуть, і звичайна кімната перетвориться на цілий широкий світ із пальмами, ліанами, океаном та фантастичним островом, на якому живуть дивовижні диковиська.
Чи здатен костюм вовка допомогти Максу приборкати страшних мешканців острова? Можливо. Але чи допоможе вовчий образ хлопчику залишитися на острові назавжди? Відповіді дізнаємося на читанні.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською за виданням: Там, де водяться диковиська / текст та малюнки Моріса Сендака / переклад з англ. Володимира Шапорди. — Харків: Читаріум, 2016

Монстрозаври
18 квітня, неділя, 12:00

Розумник Монті з яскравої книжки-картинки Клер Фрідман і Бена Корта «Монстрозаври!», не може втриматися від того, щоби не створити волохатого, лупатого та хвостатого МОНСТРА! З чого і як Монті робитиме справжніх монстрів? Чи вийде з того щось путнє? А, якщо так, то що робитиме маленький хлопчик із великими страшними чудовиськами? Дізнаємося на захопливому онлайн читанні книжки в українському перекладі вже 18 квітня. А після читання та обговорення книжки ми разом із дітьми спробуємо вигадати власний рецепт для того, щоби створювати вигадливих і химерних монстрів.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Monstersaurus! / Claire Freedman,‎ Ben Cort. – Simon & Schuster Children’s UK, 2012.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, фломастери, клей, ножиці, простий олівець.

П’ятеро гидких
22 квітня, четвер, 19:30

Віршоказки від Джулії Дональдсон та Акселя Шеффлера — це завжди свято, а хіба ж можна пропустити свято? Авжеж ні! Особливо ж, якщо це така смішна, весела та водночас філософська книжка про спекотну Африку, як книжка-картинка «П’ятеро гидких».
Отже, сонячна савана. Усе тут дуже красиво. А які величні та поважні тут тварини! І слон, і носоріг, і буйвол, і леопард, і лев. Диво, а не звірі! Картину псує лише гидка п’ятірка: антилопа гну, бородавочник, гієна, гриф і марабу. Усі-усі навкруги вважають, що вони потворні. Та чи такі вже вони гидкі? Подумати та поговорити про це читачі зможуть одразу ж після того, як розважаться та посміються, читаючи прості римовані вірші та розглядаючи незмінно чарівні ілюстрації Акселя Шеффлера.

Для дітей віком 5+
Читаємо за виданням: Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер. П’ятеро гидких / текст Джулії Дональдсон, ілюстрації Акселя Шеффлера / пер. з англ. Володимир Чернишенко. – Харків: Читаріум, 2018.

Бути як тигр
25 квітня, неділя, 12:00

Якщо ви певні, що можете уявити собі, як виглядає один день із життя грізного, кусючого, страшного та лихого тигра, тоді ви неабияк помиляєтеся. Адже ви ще не чули історії Пшемислава Вехтеровича, покладеної в основу книжки-картинки «Бути як тигр». Ось тигр висиджує знайдені яйця папуги, ось січе фрукти для салату слоненяти, а тут несподівано витанцьовує з тапірами… Чому? Як? Навіщо? Запевняємо, ця книжка-картинка не лише розсмішить, але й неабияк здивує вас. Та й харизматичний головний герой, у якого просто неможливо не закохатися, яскраві деталізовані ілюстрації, виконані безкінчено талановитою художницею Емілією Дзюбак, неперевершене почуття гумору автора та традиційний букмольний майстер-клас навряд залишать бодай когось байдужим. Отож не пропустіть це смугасте читання!

Для дітей віком 4+
Читаємо українською за виданням: Бути як тигр / Пшемислав Вехтерович, Емілія Дзюбак. – Урбіно, 2017.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, картон, фломастери, клей, ножиці, простий олівець, за бажанням — блискітки, декоративний скотч, очі для поробок.

Ведмідь не хоче спати
29 квітня, четвер, 19:30

Як і кожного року, наприкінці осені ведмідь зібрався спати. Він завершував останні приготування і чекав, коли прийдуть туконі, щоб допомогти влаштуватись у барлозі на довгу зимову сплячку. Аж раптом йому зустрівся Зубр, який розповів, що саме пропускає Ведмідь, щозими поринаючи в сон. Що робитиме ведмідь тепер, коли знає правду – взимку весело, а хто спить, той все пропускає? Чи вдасться йому перебороти поклик природи і побачити перший сніг? Дізнаємося під час останнього квітневого читання на добраніч.

Для дітей віком 2+
Читаємо за виданням: Ведмідь не хоче спати / Була Оксана. – Львів: Видавництво старого Лева, 2016.

книжки-картинки літклуб Букмоль популяризація читання Читаймо дітям уголос