Скучили за «живими» зустрічами літклубу Букмоль? Ми — так! Відтепер літклуб Букмоль щосуботи зустрічатиметься з вами у затишному і дуже «читальному» місці — Дитячій бібліотеці на Подолі, що якнайкраще підходить для сторітаймів, обіймашок та майструвань. І перша зустріч вже зовсім незабаром!
Літклуб / Розклад літклубу
16 Лютого 2021
574
Жива бібліотека: розклад читань у лютому та березні
Наталя Андрейко
кураторка Літклубу

Щосуботи нас чекають букмольні привітання та нові знайомства, погляди на паперову сторінку, а не екран, шалені майстер-класи і творчий безлад після них. Ми вже шуршимо сторінками книжок і кольоровим папером, готуючи для наших маленьких букмольок найкращі історії та майстер-класи. До зустрічі!
Нагадуємо, що заходи відбуваються відповідно до вимог МОЗ щодо маскового режиму та дотримання соціальної дистанції. Якщо ви або дитина почуваєтеся зле, прохання відмовитися від відвідування.

Повітряна книгарня Франкліна
20 лютого, субота, 13:00

А чи знаєте ви, що дракони понад усе на світі люблять читати? Та ще й не просто читати, а читати вголос? А чи знаєте ви, що дракони понад усе на світі мріють не спалювати палаци та викрадати принцес, а ділитися своєю любов’ю до книжок і читання з іншими? Ні? Можливо ви так думаєте лише тому, що досі не знайомі із головним героєм вишуканої та чарівної книжки-картинки Джен Кемпбелл і Кейті Гарнет «Повітряна книгарня Франкліна». Але вже 20 лютого, на зустрічі Літклубу Букмоль у затишній Дитячій бібліотеці на Подолі, ви зможете виправити цю прикру помилку та нарешті потоваришувати із милим драконом Франкліном і його маленькою подружкою Луною.
А після розглядання та читання книжки «Повітряна книгарня Франкліна» в українському перекладі від Букмолі на усіх маленьких і великих книгоманів і драконолюбів очікує творче завдання, на якому ми спробуємо осмислити цю натхненну історію, яка, як і всі попередні, руйнує відомі казкові стереотипи.

Для дітей віком 5+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/kZSxRE2U4DvndWy1A
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Franklin’s Flying Bookshop / Jen Campbell, Katie Harnett. — Thames & Hudson, 2017.

Великий кролик
27 лютого, субота, 12:00

Одного разу була собі страшна книжка про… Жахливих кровожерних монстрів? Ні. Космічних прибульців? Ні. Про якогось нудного кролика? Так-так, саме про кролика. Про велетенського і страшного кролика, який поглинав вантажівки і будинки? Можливо, але поки це секрет, який ми розкриємо вже 27 лютого на читанні страшенно смішної (чи то пак смішезно страшної?) книжки-картинки «Великий Кролик» від американського дитячого письменника й ілюстратора Роубота Воткінса, що здатна закохати у себе з першого погляду. Книжки, яка обов’язково розсмішить, розважить і викличе нестримне бажання продовжити розвивати її захопливий сюжет. Що ми, власне, і зробимо на майстер-класі за мотивами прочитаного. Тож не проґавте!

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/zgibJVZkaY9SirDg9
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: Big Bunny / Rowboat Watkins. — Chronicle Books, 2018.

Вовк, качка та миша
6 березня, субота, 14:00

Зазвичай, вовки у дитячих казках постають у не дуже хорошому світлі. Зазвичай, інші герої дитячих казок не дуже радіють, коли їх ці вовки з’їдають. Зазвичай, бідолашні з’їдені тільки й роблять, що чекають, коли їх врятує з вовчого полону якийсь мисливець… Але, на щастя, нічого звичайного у книжці картинці-картинці «Вовк, качка та миша» немає. Натомість є море іронії, вишуканий лаконізм, неперевершені ілюстрації та надзвичайне почуття гумору. Ба більше! Казка про рукавичку, Червона Шапочка та навіть історія про пророка Йону — яких тільки сюжетів не знайдеш у цій маленькій, але страшенно змістовній історії, що побачила світ завдяки безмежному таланту Мака Бернетта та Джона Классена.  

Для дітей віком 4+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/JVZKfNPo37HavZWw7
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: The Wolf, the Duck, and the Mouse / Mac Barnett, Jon Klassen. — Candlewick, 2017.

Машина для обіймів
13 березня, субота, 13:00

Ви ж знаєте, що після холодної зими усім потрібна невеличка обіймальна терапія? Саме заради цієї терапіє 13 березня на зустріч Букмольних книголюбів і книголюбок завітає справжня Машина для обіймів!  Для неї не важливо, великий ти чи маленький, широкий чи високий, з шипами чи м’якеньким хутром – ніхто не зможе встояти перед  її неймовірними обіймами!
Отож приходьте обійматися, прокидатися після зимового сну та читати життєрадісну книжку-картинку Скотта Кемпбелла «Машина для обіймів»! А після читання – традиційний майстер-клас за мотивами книжки. Який? Нехай він стане для вас сюрпризом.

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/kdmqQAYpaE9oKsEK8
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською (переклад Букмолі) за виданням: Hug Machine / Scott Campbell. — Atheneum Books for Young Readers, 2014.

Гортай дуже обережно
20 березня, субота, 13:00

Що робити, коли у спокійній казочці, яку знає чи не кожна дитина на цій планеті, несподівано казна-звідки з’являється… СТРАШНИЙ ЛИХИЙ КРОКОДИЛ?! Відкладати книжку геть і ніколи більше не повертатися до неї? Тікати світ за очі? Чи таки виявити хоробрість і спробувати прогнати незваного гостя? У суботу, 20 березня, Букмоль та Дитяча бібліотека на Подолі запрошують найхоробріших книголюбів і книголюбок разом погортати сторінки книжки-картинки Ніка Бромлі та Ніколи О’Бірн «Гортай дуже обережно» — смішної інтерактивної історії про гидке каченя та лихого крокодила. Історії, що навряд залишить бодай когось байдужим. А після читання на дітей очікує не менш захопливий майстер-клас за мотивами книжки. Чи будуть у цьому майстер-класі крокодили? Дізнаєтеся вже на самому сторітаймі.    

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/CSfjA1iNRaKGQqGK6
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською за виданням: Гортай дуже обережно / текст Ніка Бромлі, ілюстрації Ніколи О’Бірн / пер. з англ. Ніна Іваноська. – Київ : Артбукс, 2018. – 30 с.

Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову
27 березня, субота, 13:00

27 березня Букмоль прочитає одну з найепатажніших, найсміливіших книжок і водночас найвідоміших книжок-картинок у світі – дотепну та курйозну історію «Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову», яку вигадав Вернер Ґольцварт, а намалював лауреат Меморіальної премії Астрід Ліндґрен Вольф Ерльбрух.
Уперше цю книжку опубліковано було німецькою мовою ще у 1989 році та за чверть століття вона була перекладена більш ніж 30 мовами та стала визнаним світовим бестселером з мільйонними тиражами. За мотивами «Крота» знято мультиплікаційний фільм, створено дитячий мюзикл і театральну виставу, а саму книгу номіновано на німецьку Премію дитячої літератури. Чи варта вона усіх цих нагород та визнання, ми перевіримо на інтерактивному читанні, а після цього розважимося на не менш кумедному майстер-класі за мотивами книжки.

Для дітей віком 3+
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/h7e29demKSTTUVeX9
Де: Дитяча бібліотека на Подолі (метро Контрактова площа, вул. Межигірська, 25).
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: Про малого крота, який хотів дізнатися, хто наклав йому на голову / Вернер Ґольцварт, Вольф Ерльбрух; переклад з нім. О. Григоренко. – Чернівці: Чорні вівці, 2017.

Дитяча бібліотека на Подолі книжки-картинки літклуб Букмоль популяризація читання Читаймо дітям уголос!