Перший місяць літа — солодка полуниця з морозивом, перші черешні, ароматні букети піонів, ірисів, жасмину, перші літні дощі, прогулянки з друзями, канікули, буяння зелені навколо і … букмольні читання, звісно ж.
Літклуб Букмоль: онлайн читання у червні
Наталя Андрейко
кураторка Літклубу
космічний поштар, ґійом перро

Цього літа для улюблених букмольчиків у нас буде багато сюрпризів. Так-так, ми зустрінемося з вами вживу, вперше цього літа — на Книжковому Арсеналі, але не тільки, тож стежте за новинами. Але ми не забуваємо і про онлайн читання. І в червні підготували для вас безліч захопливих, фантастичних і супер-цікавих історій від найкращих письменників та ілюстраторів з усенького світу!

Усі читання відбуватимуться у прямому ефірі на нашому інстаграм каналі. Тож гайда в книжкові мандри!

Космічний поштар,
3 червня, четвер, 20:00

В житті головного героя історії Боба всі дні схожі один на одного, все зрозуміло, відомо наперед і, головне — це подобається поштареві. Щодня Боб сідає у свій космічний корабель і розвозить посилки усією галактикою за чітко визначеним і незмінним маршрутом. Але раптом все змінюється. Гуть все! Ніхто не поцікавився чи хоче й чи готовий Боб змінити звичний маршрут. Вихід один — спробувати зміни на смак і поринути в пригоди? Що чекає космічного поштаря у відкритому космосі? Чи доставить він посилки їх власникам? Кого зустріне на своєму шляху?
Якщо вам цікаво чи справиться Боб з цим завданням і чи сподобаються йому зміни в житті — приєднуйтеся до букмольного читання фантастичного коміксу від видавництва «Блим-Блим»!

Для дітей віком 3+
Читаємо українською за виданням: Космічний поштар / Ґійом Перро / пер. з французької Марії Абрамової. — Київ: Блим-Блим, 2021.

Я не хочу бути принцесою,
10 червня, четвер, 20:00

Марися, головна героїня книжки-картинки відомого письменника Ґжеґожа Касдепке та не менш відомої художниці Емілії Дзюбак «Я не хочу бути принцесою», не схожа на звичних, достатньо стереотипних зазвичай, принцес. ЇЇ родина змушена щодня грати у театр, у якому, попри очікування рідних, Марися хоче виконувати роль страшного, лихого та ненажерливого дракона. Чому саме такий вибір? Та чи не наробить маленька бешкетниця великого лиха своїми іграми? Про це дізнаємося на онлайн читанні книжки-картинки «Я не хочу бути принцесою».

Для дітей віком 3+
Читаємо українською за виданням: Я не хочу бути принцесою / Ґжеґож Касдепке, Емілія Дзюбак / перекл. з поль. Ігор Андрущенко. — Харків: Школа, 2017. — 32 с.

Ми йдемо полювати на ведмедя,
13 червня, неділя, 12:00

У перший місяць літа ми пропонуємо вам не просто недільне читання, а цілу подорож. І допоможе нам у цьому книжка-картинка «Ми йдемо полювати на ведмедя» знаменитого англійського письменника Майкла Роузена.
Тож, якщо ви готові недільного полудня пробігтися по високій-високій траві, почвакати у липкій багнюці, похлюпатися у холодній річці і, звісно ж, вполювати ВЕЛИИИИИКОГО ведмедя – чекаємо вас на читанні!

Для дітей віком 3+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням:
We’re Going on a Bear Hunt /текст Michael Rosen; ілюстрації Helen Oxenbury — Alladin Paperbacks, 2003.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, картон, фломастери, клей, ножиці, простий олівець, блискітки та інші прикраси за бажанням.

Надзвичайний хлопчик-книгожер,
18 червня, п’ятниця, 20:00

Ми знаємо, що ви любите книжки Олівера Джефферса, тому 18 червня запрошуємо усіх маленьких книголюбів та книголюбок наонлайн читання книжки-картинки «Надзвичайний хлопчик-книгожер» у Букмольному перекладі українською.
Генрі – головний герой книжки — має незвичну пристрасть – він їсть книжки… Збірники оповідань, словники, атласи, книжки з анекдотами, фактами і навіть підручники з математики! Чому він це робить? До яких несподіваних наслідків призведе така дієта? Відповіді на ці та багато інших питань дізнаємося на читанні на добраніч.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням: The Incredible Book Eating Boy / Oliver Jeffers. — Harper Collins Children’s Books, 2007.

Не дозволяйте голубу водити автобус,
20 червня, неділя, 12:00

Закінчуємо червень весело та запрошуємо усіх-усіх маленьких бешкетників і бешкетниць на читання книжки «Не дозволяйте голубу водити автобус» – дотепного, оригінального та смішного бестселеру від знаменитого Мо Віллемса.
Книжка-картинка «Не дозволяйте голубу водити автобус» буквально створена для усіх тих, кому зазвичай важко стриматися та не порушити бодай якесь правило. Чи зможете ви встояти перед скигленнями та відчайдушними благаннями голуба? Чи не порушите дану водієві автобусу обіцянку? Перевіримо під час читання. А потім разом із дітьми розважимося на майстер-класі за мотивами книжки та, можливо, навіть спробуємо перетворитися на голубів-водіїв.

Для дітей віком 3+
Читаємо українською (переклад — Букмоль) за виданням:
Не давай голубю водить автобус! / Мо Виллемс / пер. с англ. Юрий Шипков. — «Карьера Пресс», 2015.
Матеріали для майстер-класу: кольоровий папір, картон, фломастери, клей, ножиці, простий олівець, блискітки та інші прикраси за бажанням.

книжки-картинки літклуб Букмоль популяризація читання Читаймо дітям уголос