Настільна гра "Моя весела ферма" - чудовий вибір для усіх, хто мріє стати сільськогосподарським магнатом.
Медіапростір / Ігри
28 Лютого 2017
1479
Моя весела ферма: симулятор хазяйновитості
Дмитро Прокопчук
журналіст, ігрознавець, політичний консультант

Моя весела ферма: симулятор хазяйновитості, настольні ігри, у що грати родиною, ігри для дітей, дорослі та дитячі настолки, розвиток економічної свідомості, уроки бізнесу

МВФ – це не лише Міжнародний валютний фонд, а ще й весела сімейна гра від українського виробника. Тільки в цій грі ви зможете буквально по шматочках зібрати власну супердовгу корову або свиню!

_______

Настільні ігри чудові тим, що маленькі історії та ігровий світ народжуються просто в ході гри, практично, з коробки. Іноді вони сварять людей або ж навпаки – об’єднують їх у ситуативні союзи. Гра “МВФ”, повна назва якої – “Моя весела ферма”, змусить вас змагатися одне з одним за шматки свійських тварин.
Це гра українського виробництва, і напевно саме тому вона чудово передає дух найбільш питомо української речі, яку я знаю – хазяйновитого куркульства. Гра задовольняє потребу відчувати себе аграрним магнатом, який сам собі виростив урожай, а потім і найкращу худобу.

Загалом, логіка “МВФ” проста: спочатку ви вирощуєте врожай кількох видів: конюшину, буряки, зерно і кукурудзу, а потім годуєте урожаєм тварин – обмінюєте певну кількість згаданих ресурсів на картки з фрагментами кроля, свині, вівці та корови. Картки вставляються у тваринку між мордочкою та задом. Таким чином, тварина росте у довжину, і гравець може собі виростити по-справжньому довжелезну корову. Хто назбирає найбільше найдорожчих фрагментів, той і переміг.

Моя весела ферма: симулятор хазяйновитості, настольні ігри, у що грати родиною, ігри для дітей, дорослі та дитячі настолки, розвиток економічної свідомості, уроки бізнесу

Багаті багатіють, а бідні стають ще біднішими – гра призвичаює гравця до капіталістичної логіки. Якщо саме ваша свиня матиме найбільшу довжину, ви отримаєте ще й бонус. При цьому, усі чотири тварини спочатку сумні, оскільки негодовані. Кожна сумна тварина – це – 5 очок до вашого фінального рахунку. Відтак є стимул погодувати кожного мешканця веселої ферми принаймні по одному разу. Чудово намальовані картки з тваринами посилюють співчуття до них.

Ця гра вчить двох речей: стратегічного мислення і вправного реагування на дії інших гравців. Скажімо, ви не встигли погодувати тварину і відповідний фрагмент зібрав інший гравець – за цих обставин потрібно швидко зорієнтуватися, на що витрачати свої ресурси далі.

Кілька підходів до перемоги:

Стратегія №1: запасіться зерном і масово вирощуйте урожай, щоби пізніше скупити найкращі, найдорожчі фрагменти тварин. За них ви отримаєте найбільше балів і переможете наприкінці.

Стратегія №2, протилежна до першої: якомога раніше почніть вихоплювати дешеві фрагменти – щоби відібрати їх у ваших опонентів. Однак ця стратегія значною мірою покладається на удачу.

Стратегія №3: від початку інвестуйте в одну/дві з чотирьох тварин, щоби зробити їх найдовшими і отримати бонуси. Звичайно, бажано встигнути погодувати усіх тваринок, але якщо ви зберете, скажімо, цілу вівцю, це означатиме, що інші гравці не отримають жодного її фрагменту і залишаться з покаранням у -5 балів.

Загалом, “МВФ” – достатньо проста, щоб її освоїти за півгодини і ще за годину зіграти вчотирьох. Разом з тим, гра неочікувано динамічна як для сімейної настолки, зокрема тому, що під час ходу інших гравців ви вимушені уважно слідкувати за їхніми стратегіями і коригувати власну відповідним чином. Отже, граючи ви відчуваєте справжню напругу конкуренції в аграрному бізнесі.

Моя весела ферма: симулятор хазяйновитості, настольні ігри, у що грати родиною, ігри для дітей, дорослі та дитячі настолки, розвиток економічної свідомості, уроки бізнесу

Фото Андрія Пилипенка

моя весела ферма настольні ігри розваги сімейні розваги