Кіно тижня: «Шибеник» Селін Ск’ямма

Селін Ск'ямма, Шибеник, Tomboy, французьке кіно, кросдресинг, лгбт, фільми про дітей, найкращі фільми, що подитися

Жанр: драма
Режисерка та сценаристка: Селін Ск’ямма
У головних ролях: Зої Херан, Мелоні Левана, Жанна Діссон, Софі Каттані, Матьє Демі, Райан Йохан, Веро Ной, Веро Чейєн, Лене Крістель
Країна: Франція

VI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» щойно завершився, і Букмоль пропонує трохи відпочити перед неофіційним літературним марафоном під назвою «Прочитати усе придбане на Книжковому Арсеналі» за переглядом фільму Селін Ск’ямма «Шибеник» (Tomboy, 2011), який започатковує нашу нову рубрику «Кіно тижня».

Сюжет стрічки нагадує історію диваків і зануд Ульфа Старка. Головна героїня, десятирічна Лаура, разом з батьками та молодшою сестрою Жанною переїжджає до нового будинку. Першого ж дня, коли Лаура виходить на вулицю, вона зустрічає сусідку Лізу, яка приймає її за хлопчика. І Лаура не наважується/не хоче/не намагається пояснити Лізі, що це неправда. Так Лаура перетворюється на Міхаеля.

Реалістичні мова й діалоги, неймовірна гра акторів, відсутність закадрової музики та звичних для фільмів із подібним «перевдяганнями» комічного елементу, легкий драматизм і, звісно ж, чудова режисура Селін Ск’ямма допомагають глядачеві повірити в усю цю історію та проникнутися нею. Чи не найбільше імпонує те, що, хоча фільм торкається таких потенційно провокативних тем, як гендерна ідентичність, у ньому немає ні пафосу, ні навмисного нагнітання, ні моралізаторства. У центрі уваги лише живі емоції, переживання та стосунки між Лаурою і сестрою / Лізою / новими друзями / батьками.

Можливо, стрічка зрезонує не з кожним глядачем. Але Букмоль рекомендує її до перегляду і з нетерпінням чекає на ваші відгуки та враження від побаченого.

Міра Київська
авторка, редакторка сайту Букмоль