Зібрали для вас улюблені серіали, які не стали популярними, але однозначно на це заслуговують. Комедії, сучасні й історичні драми, фантастика — дорогі серцю історії на будь-який смак, щоб розважити вас під час локдауну. Приємного перегляду, сподіваємося ви теж їх оціните!
Teenside / Відеодром
26 Січня 2021
857
Поза радарами: кримінально недооцінені серіали
TeenSide

Зима позбавила нас безлічі розваг поза домом. Тож саме час діставати все недочитане і недобачене. А для тих, хто відчуває, наче вже все подивилися, ми підготували список прекрасних серіалів, які напевно пройшли повз ваші глядацькі радари.

Світанок / Daybreak, 2019

16+

Автори: Бред Пейтон, Арон Елі Колейт
Жанр: пригоди, комедія, постапокаліпсис

Якби цей серіал вийшов у 2020 році, то однозначно отримав би величезну популярність і більше одного сезону.  У постапокаліптичному світі, де всі дорослі перетворилися на зомбіподібних створінь, 17-річний Джош насолоджується вільним життям. Але йому доводиться покинути свою ідилію та об’єднатися з малою піроман’ячкою Анджелікою та самураєм-пацифістом Веслі, щоб знайти у цьому хаосі свою дівчину Сем Дін. Серіал з неймовірним саундтреком і гумором. «Світанок» перекручує стандартні сюжети та персонажів як підліткових історій, так і апокаліптичних, тому якщо вам хочется чогось свіжого, з яскравим фіналом, цей серіал для вас. А ще у «Світанку» одне з найкращих і найреалістичних зображень підліткових стосунків та сексу в жанрі.

Дікінсон / Dickinson, 2019

15+

Автор: Алена Сміт 
Жанр: комедія, драма

Ще один серіал, який кмітливо домішує підліткову драму до іншого жанру, цього разу — до історичного. Це історія про молодість американської поетки Емілі Дікінсон, з якої змахнули пил і обернули в наші сучасні ідеї про болі та радощі дорослішання дівчат. Серіал розкриває стосунки Емілі з батьками, дружиною її брата, смертю, а також власною творчістю. Слід дивитися заради прекрасного гумору й екстраординарної (справжньої та вигаданої) Емілі Дікінсон.

Кров і вода / Blood and Water, 2020

16+

Автори: Тревіс Тауте, Дірн Джошуа, Носіфо Думіса
Жанр: драма, таємниця

На вечірці Пуленг зустрічає дівчину, підозріло схожу на її зниклу в ранньому дитинстві старшу сестру. Заради цієї дівчини вона переходить в іншу школу в привілейованому районі, намагається зблизитися з її компанією та проводить розслідування.«Кров і вода» має багато спільного з типовим підлітковим серіалом: головне місце дії — школа, сюжет побудований на скандалах а-ля «Санта Барбара», а головні герої часто поводяться наївно. Тим не менше, це добра підліткова драма з якісною акторською грою і креативним сценарієм. Головною причиною подивитися є навіть не сам сюжет, а прагнення того моменту, коли головні героїні нарешті зустрінуться. Ти не знаєш, чи вони насправді сестри, але віриш в це.

Записки юного лікаря / A Young Doctor’s Notebook, 2012

18+

Автори: Марк Чеппелл, Шон Пай, Алан Коннор
Жанр: драма, комедія

Вечірній міні-серіал, ідеальний, щоб гнити під ковдрою після контрольно-сесійних нервозів. Трошки скажений Деніел Редкліф розповідає нам про свою фельдшерську практику глибоко в російській провінції, щоправда, розповідає він вже з Москви, і ми спостерігаємо за розвитком двох його версій. Це темна, трошки абсурдна комедія із пилянням ноги тупою пилкою і культурним шоком слухняного відмінника.

Блиск / GLOW, 2017

16+

Автори: драма, комедія
Жанр: Ліз Флахайв, Карлі Менш

Серіал про реслерок 1980-х років від творчинь «Помаранчевий — хіт сезону». Акторка Руз ледь зводить кінці з кінцями, бо не може знайти роботу, поки не приходить на кастинг нового жіночого реслінг-шоу. Руз і ще з десяток яскравих персонажок, включно з її колишньою найкращою подругою, мають навчитися боротьбі для телебачення, придумати та зростися зі своєю реслерською персоною та навчитися працювати одна з одною. А ще з режисером з покритими кокаїном вусами. «Блиск» надзвичайно естетичний, повний неонових кольорів і глітеру у стилі 80-х. З іронією, гумором і вдумливістю у складних ситуаціях, і екшн тут неймовірний та незабутній: леді у спандексі набивають одна одній пики. Але найсильніше у серіалі — персонажки, кожна має комплексний характер, правдоподібну історію і траєкторію розвитку. І, звичайно, майстерно створена групова динаміка, яка робить хороший серіал прекрасним.

Патрік Мелроуз / Patrick Melrose, 2018

18+

Автори: Девід Ніколлс, Едвард Бергер
Жанр: драма

За основу взяті події однойменних повістей Едварда Сент-Обіна, а стрічка отримала нагороду «Найкращий міні-серіал» у 2019 році. Сюжет серіалу зав’язується на приїзді Патріка у Нью-Йорк за прахом свого батька та поновленні його героїнової залежності. 

За п’ять серій ми проживаємо головні моменти дитинства й дорослого життя героя, що привели його до наркотиків і алкоголю. Бенедикт Камбербетч у головній ролі вправно показує страждання й біль свого персонажа протягом його життя. Структура серіалу не лінійна — Патрік у моменти ломки згадує багато жахливих подій своїх дитячих років. Це відчувається, ніби знущання, бо герою нікуди дітись, для нього трагедія є повсякденням, а кошмарами — спогади юності. Стрибки у часі змушують глядачів збирати хронологію епізодів, як розбите дзеркало, поки герой збирає себе по шматочках. Але у фінальній серії Патрік все ж знаходить відповідь, яка вказує йому шлях для важливого життєвого рішення.

У кайф / Feel good, 2020

18+

Автори: Мей Мартін, Джо Хемпсон
Жанр: драма, комедія, романтика

Взагалі-то Мей Мартін стендаперка, а це її спроба оволодіти форматом сучасних серіалів. «У кайф» частково автобіографічний. Канадська стендаперка Мей живе в Лондоні й починає зустрічатися з Джордж, у якої це перші стосунки з дівчиною. Усе йде непогано, але Джордж дізнається, що Мей колишня залежна і переконує її піти на зустрічі Анонімних Наркозалежних. Не можна назвати теми, які досліджує серіал, легкими, але все ж він дуже жвавий, життєствердний, а головне до болю смішний. Тут є абсурдність, чесність і безцеремонна квірність, які підкупають. «У кайф» серіал без дурних тропів і стереотипів, створений ЛГБТ-персоною насамперед для інших ЛГБТ. Але насолоджуватися ним може кожен, треба тільки висидіти першу серію, найслабшу в усьому серіалі, бо спішить скоріше перейти від знайомства персонажок до серйозного етапу їхніх стосунків. Решту можна із задоволенням проковтнути за один вечір.