The Midnight Gospel — дивне шоу від знайомих майстрів анімації. Головний герой, Кленсі, подорожує дивними світами свого нелегального симулятора всесвіту і шукає відповіді на екзистенційні питання про життя, смерть та інше для свого космічного подкасту. Розповідаємо, чому це варто побачити та почути.
Teenside / Відеодром
11 Листопада 2020
664
The Midnight Gospel: серіал для карантинних підлітків
Катерина Кіщинська
учасниця підліткової редакції TeenSide

Тривалість концентрації уваги сучасного підлітка подібна до тривалості концентрації уваги золотого ретривера на ігровому майданчику. Принаймні так здається, коли дивишся серіал і не можеш припинити перевіряти стрічку твіттера та крутити у руках маркер. На допомогу тривожним любителям історій, чиї думки постійно блукають деінде, у всій своїй чудернацькій красі приходить The Midnight Gospel (Опівнічна сповідь).

Мультсеріал вийшов на Нетфліксі у розпал жорсткого карантину і завдяки тріповій атмосфері, філософськими темами та «дорослим» жартам прекрасно вписався у легке пандемійне божевілля. Головний герой, Кленсі, подорожує симулятором світів на різні планети, щоб брати інтерв’ю для свого подкасту — космокасту, а у вільний час б’є байдики в трейлері у малонаселеному вимірі Всесвіту. У космокасту яскрава добірка співрозмовників: від президента і гуру медитації до тварини на бійні й самої Смерті. Один епізод — одне інтерв’ю. Герої обговорюють соціальні проблеми чи високоінтелектуальні теми (або веселий мікс того й іншого) на кшталт державної регуляції вживання наркотиків, релігії чи концепту прощення. Тут немає чіткої сюжетної лінії. Спочатку. Від перших кількох серій може скластися враження, що це просто подкаст з домішкою візуалу. І це враження буде правильним: The Midnight Gospel частково складається з уривків з подкасту одного з авторів серіалу — Дункана Трассела. Є щось неймовірно правильне у тому, що ці розмірені, трошки претензійні розмови відбуваються у незвичних космічних вимірах, створених симулятором. Під час перегляду постійно десь у глибині мозку відчуваєш просте людське задоволення від іронії й поєднання непоєднуваного. 

…інформаційна насиченість робить серіал ідеальним для повторного перегляду: щоразу помічаєш щось нове. 

Зазвичай, поки слухаєш подкаст, можеш паралельно робитись щось ще. The Midnight Gospel додає до нього візуальний сторітелінг: на фоні розмови завжди відбуваються якісь епічні події у неймовірних обставинах. Повна картинка потребує усієї твоєї уваги. Весь час на екрані проскакують алюзії на міфи та релігію, відсилання до масової культури. Відведеш погляд на секунду і пропустиш елемент гри. Не те що історія від цього щось втратить. Усе добровільно. Така інформаційна насиченість робить серіал ідеальним для повторного перегляду: щоразу помічаєш щось нове. 

Хоча історія доволі хаотична, чим далі, тим чіткішою стає нитка сюжету, створена з конфліктів Кленсі. На перший погляд, персонаж — незрілий та одержимий онлайн популярністю мілленіал. Веселий гедоніст, який робить усе можливе, щоб утекти від реальності. Але з маленьких деталей, реплік і дій вибудовується комплексний герой, який з одного боку має інтелектуальний потенціал і легко встановлює емоційний контакт з незнайомцями, а з іншого — опирається відповідальності й реальності загалом, щоб чи то пережити, чи то заглушити скорботу. Прекрасний контраст у головному персонажі, який живе тим, що обговорює питання всесвітнього масштабу, але до останнього не хоче думати про особисті проблеми у своїх стосунках і буденності. Кленсі любить обговорювати буддизм і використовує принципи буддійської філософії, щоб виправдати своє відчуження від реального матеріального світу. Але «незначні» проблеми матеріального світу все ж добираються до «просвітленого» героя. Wisecrack зробили чудове відео про неповну інтерпретацію Кленсі буддизму і роль цієї проблеми в серіалі.

The Midnight Gospel має потенціал стати важливим твором мистецтва для тих, хто шукає нових пристрасних парасоціальних стосунків.

Чи усе це божевілля звучить знайомо? Дивний яскравий світ, з вульгарними жартами, персонажами, які наче не дуже й особливі, але залишаються з глядачем надовго. Якщо ви насолоджувалися численними сезонами «Часу пригод» напевно проведете паралелі між двома мультсеріалами. Це тому, що Дункен Траселл працював разом з Пенделтоном Вордом — одним з творців «Часу пригод». Його талант оповідати історію через анімацію унікальний. The Midnight Gospel викликає емоційний землетрус, зачіпає щось глибоко всередині. Більша частина діалогів тут — розмови реальних людей, а не вигадка сценариста. Вони говорять про ідеї і досвіди, які вплинули на їхні життя, і ця гіркувата пігулка підсолоджується веселим анімованим світом і винахідливим сторітелінгом. The Midnight Gospel має потенціал стати важливим твором мистецтва для тих, хто шукає нових пристрасних парасоціальних стосунків.

серіали для підлітків, анімація, дивний, teenwatch, The Midnight Gospel, нетфлікс, нетфликс, netflix, Дункан Трассел, Пенделтон Ворд, час пригод, время приключений, adventure time, что посмотреть, новинки на нетфликсе, сериалы для подростков

Звичайно, такий мультсеріал не для всіх. Але якщо вам подобаються «Час пригод» і подкасти, якщо ви ненавидите молодих відлюдників-інфлюенсерів або є одним з таких, якщо у серіалах вам не вистачає гарних оригінальних пісень, тріпового стилю анімації, екзистенційного болю та жартів про духовні анальні пробки — завантажте серію The Midnight Gospel. Принаймні заради маленької собачки на ім’я Шарлотта з космічною чорною дірою на животі.

Netflix мультсеріали підліткове кіно серіали