Сьогодні у рубриці «Як намалювати….» (The Guardian) Букмоль публікує покрокову інструкцію зі створення відбитків або штампів найрізноманітніших створінь, яких ви можете нафантазувати. Художниця й ілюстраторка Ліз Анеллі (Liz Anelli) майже завжди має чорнило на руках, бо любить перетворювати найбуденніші речі довкола на незвичні штампи для друку. Тож вдягніть стару футболку і джинси, які не шкода замастити, застеліть стіл старими газетами і пориньте у захопливий творчий процес.
Відшукай у шкільному рюкзаку, шухлядах на кухні чи деінде речі, які можна перетворити на печатки: точилки, виделки, котушки ниток, гачки для одягу, кришки від пляшок, ковпачки від ручок і всі ті речі, які ніхто не пам’ятає коли і навіщо придбав.
Тобі також знадобляться:
- Тонкий білий папір, на якому ставитимеш відбитки;
- Кілька старих газет, які треба буде підкласти під білий папір, аби пом’якшити поверхню;
- Штемпельна подушечка з чорнилом;
- Чорнило на водній основі, ролик і поверхня, на якій можна змастити чорнилом предмети, завеликі для подушечки (хоч я зазвичай можу притискати їх до подушки частинами);
- Час і фантазія.
Спеціальні гумові штампи дуже зручні, та використовувати лише їх і лише за призначенням — доволі нудно.
Ці замальовки є результатом моїх експериментів зі штампом у формі парасолі.
Форми мають своє на думці.
Замість того, щоби продумати картинку заздалегідь, спробуй просто нанести чорнило на предмет, добре притиснути до паперу пальцями і тоді глянути, що вийде.
…результат тебе здивує.
Не хвилюйся, якщо малюнок вийде за межі аркуша — не зупиняйся і вигадуй далі. Спробуй додати деталей чорною ручкою, як ось ці вії, або використай олівці, маркери чи крейди, щоби додати кольорів.
Для цієї пташки мені знадобилися банка з-під джему, лекало, літера «Y», виделка, пластиковий гачок, кілька декоративних візерунчатих смужок і той самий штамп-парасоля…
Кришечки від ручок або фломастерів часто мають дуже вигадливу форму…
…яку можна використати для виразних деталей, як-от пташчине око.