Літературне подружжя з Данії: Сіссель Бее та Петер Мадсен

Мистецьке подружжя письменниці Сіссель Бее та художника Петера Мадсена створило серію чарівних і дуже скандинавських за духом книг-картинок.

Сіссель Бее (Sissel Bøe) – норвежка за походженням, бібліотекарка і філолог за освітою та дитяча письменниця за покликанням. Народилася 1957 року у Тьонсберґу, що на сході Норвегії, нині мешкає у Данії.

Після вивчення скандинавської літератури в університеті Осло, Бее працювала у декількох норвезьких і данських бібліотеках. Вона найбільш знана своїм літературним дебютом – серією книг про родину печерних тролів, яку фактично написала двічі, данською і норвезькою мовами. Десята за чотири роки історія про кумедних лісових тролів, на чолі з невгамовними Паєю та Пайком, вийшла друком у вересні минулого року. Усю серію «Жили собі тролі» проілюстрував чоловік письменниці, Петер Мадсен, а її першими читачами, ймовірно, були четверо щасливчиків — діти Бее та Мадсена.

Петер Мадсен за роботою

Петер Мадсен за роботою

 Петер Мадсен (Peter Madsen) – данський художник, мультиплікатор, автор коміксів і графічних романів, лектор. Народився 1958 року у великому портовому місті на сході країни. Перш ніж захопитися графікою й анімацією, Мадсен тривалий час вивчав медицину.

Відомий анімаційною стрічкою і коміксами «Вальгалла» (рай для воїнів, де володарює бог Одін), переспівами скандинавської міфології, які виходили друком з 1979 року. Мадсон також є автором декількох графічних романів на Біблійну тематику – «Син людський» (1995) та «Історія Йова» (1999), Різдвяної і Пасхальної книг для родинного читання.

мадсен, комікси, вальгалла

«Вальгалла» Петера Мадсена

Разом із дружиною, Сіссель Бее, Петер Мадсен створив серію «Жили собі тролі» про сім’ю симпатичних тролів, які мешкають у печері в корінні старого дуба. Щоби проілюструвати 10 книг, які вже вийшли друком, Мадсен три роки вивчав скандинавську міфологію і не гаяв нагоди поблукати північними лісами.

Милі та потішні тролі Петера та Сіссель

Милі та потішні тролі Петера та Сіссель

Петер надає перевагу акварелі та гуаші. Більше ілюстрацій можна побачити на офіційному сайті Мадсена: http://www.petermadsen.info/.

Видавництво «Махаон» 2011 року видало шість книг із серії «Жили собі тролі», які з данської переклала Галина Кирпа: «Чарівний корінь», «Найкращі друзі», «Сліди на снігу», «Моє чи твоє?», «Свято», «Солодких снів!».

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк

авторка, редакторка сайту Букмоль