На перетині культур: Саллі Альтшулер

Імовірно, найперше, що варто дізнатися про Саллі Саломона Альтшулера (Sally Sаlomon Altschuler) це те, що він – чоловік, а його перше ім’я – оманливе скорочення другого. Крім цього, він знаний данський письменник і викладач творчого письма.

Альтшулер народився 1953 року і нині, за власним зізнанням, має більш-менш отакий вигляд:

Саллі Альтшулер, данська література

Саллі Альтшулер не з тих, хто хвалиться власними фото у мережі — їх катма

Дебютував він маючи рівно 40 років: 1993 з підлітковим романом «Сіль землі», що здобув декілька нагород, однією з яких було визнання данських бібліотекарів. Відтоді Альтшулер написав декілька десятків книг для дітей і підлітків, книг-картинок і автобіографічний роман для «дорослих» «Янгол за вухом», де, так само, як у «підлітковому» «Мій прадідусь був росіянином і мав пейси», розповів про своїх єврейських предків, які на початку ХХ століття емігрували до Данії зі Східної Європи.

У доробку Альтшулера переважно фантастика, історична проза і тексти на Біблійну тематику: з-поміж останніх, ми вже писали про його спільну зі Свеном Нордквістом книгу «Ноїв ковчег». Окрім неї також переклали російською роман «Центр мироздания», де головний герой Алан потрапляє у полон реальностей – справжньої та віртуальної реальності комп’ютерної гри (пер. з данської Б. Жарова, вид. «Азбука», 2005).

Ноїв ковчег, Альтшулер, Нордквіст

Шведське видання «Ноєвого ковчега»

 

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк

авторка, редакторка сайту Букмоль