Щоби зупинити час, не потрібна чарівна паличка. Візьми чай або какао та книгу. Зимовий локдаун — дуже влучний і зручний час, аби зробити щось, до чого все ніяк не доходили руки, або просто відволіктися від негативу та прочитати затишну книгу за чашкою чаю з печивом. Сподіваємося, у цій добірці ти знайдеш книгу собі до смаку та насолодишся нею сповна.
Teenside / Добірка
21 Січня 2021
945
Книжкове хюґе: чтиво для затишного вечора
Даша Логвиненко
учасниця підліткової редакції TeenSide
атмосферні книги, хюгге, друге життя уве, фредерік бакман, кафе на краю світу, хроніки мандрівного кота, червоний записник, моя неймовірна подруга, Софія Лундберг, Елена Феранте, Хіро Арікава, Джон П. Стрелекі, Майк Вікінг, вторая жизнь уве, Хроники странствующего кота, Хиро Арикава, моя необыкновенная подруга, элена ферранте, софия лундберг, Маленька книга Хюґе, як жити добре по-данськи

Усім нам інколи не вистачає затишку та спокою, і я зараз кажу не про зовнішнє, а про внутрішнє відчуття. Коли посміхаєшся, читаючи улюблену книгу, або насолоджуєшся чаєм і приємними спогадами, загорнувшись у плед. Данці назвали б таке відчуття «хюґе», а хто, як не вони, розуміються на створенні затишку й отриманні задоволення від таких, здавалося б, дрібниць. Для нашої хюґної добірки ми знайшли неймовірно затишні книги, що навіюють відчуття тепла і щастя у ці буремні часи.

Чоловік на ім’я Уве, Фредрік Бакман

14+

Уявіть, існує десь у світі сивий літній чолов’яга з жахливим характером, який постійно чимось обурений. Його бісить буквально все: звуки авто, сусіди, бюрократи, магазини. Але при цьому в Уве є те, у що дуже складно повірити — неймовірно добре серце. На початку книги ви будете недолюблювати цього героя, але обіцяю, він не такий вже й поганий, як здається на перший погляд. Ця книга про переплетення людських життів і те, як вони впливають одне на одне. 


Фредрік Бакман Чоловік на ім’я Уве / 2016 пер. з шведської Ольга Захарченко. — Книголав, 2018. — 352 c.

 Червоний записник, Софія Лундберг

14+

Коли Доріс була маленькою, тато подарував їй червоний записник, що роками служить їй вірним другом: вона записує туди свої спогади. На вигляд цей записник непоказний, тоненький, більша частина сторінок у ньому перекреслені, але це неважливо. Що у ньому написано — ось що важливо. З того дня, і до сьогодні у Доріс залишилося лише дві речі — цей записник та щотижнева розмова з родичкою, що живе в Америці. Не буду переповідати вам пригоди з життя головної героїні героїні, але від цієї історії вам точно стане тепліше. 


Cофія Лундберг Червоний записник / пер. з шведської Н. Іваничук. — Київ : Нора-Друк, 2020. — 304 c. 

Моя неймовірна подруга, Елена Ферранте

14+

Стандартна ситуація: є дві абсолютно різні подруги Елена та Лілу. Їх звикли бачити разом, але з часом життя розділило їх. Кожна пішла своїм шляхом, проте мета в них залишилася одна — навчатися та розбагатіти. Через це з’явилася конкуренція, у якій дівчата і зросли. Залишилося вирішити лише одне питання: хто ж досягне цього швидше? А хто буде дивитися у спину суперниці? Читаючи цю книгу, ви ніби поринаєте у саму історію, проживаєте з подругами усі труднощі, конфлікти та щасливі моменти. Атмосфера тепла та затишку гарантована.


Елена Ферранте Моя неймовірна подруга / пер. з італійської Любов Котляр. — Київ : Клуб сімейного дозвілля, 2018. — 352 c.

Хроніки мандрівного кота, Хіро Арікава

12+

Готуйте серветки — на вас чекає неймовірна історія. Усі називають цю книгу романом-подорожжю, й так воно і є. Головні герої — чоловік на ім’я Сатору та кіт Нана —  постійно переміщаються не тільки у просторі, а й у часі. Вони, як ніхто інший, розуміють один одного. Мандруючи Нана відкриває для себе нові місця, а Саторі згадує минуле та свою молодість. Цікавинка тексту в тому, що розповідь веде не всезнаючий автор і навіть не Саторі, а Нана. Інтригуює, так?


Hiro Arikawa The Travelling Cat Chronicles. – Transworld Digital, 2017. – 256 p.

Кафе на краю світу, Джон П. Стрелекі

16+

Після досить довгої дороги ви наштовхуєтеся на маленьке, але затишне, кафе й отримуєте меню, де крім трьох питань немає нічого. Що будете робити? Досить незвична історія, що змушує поглянути в очі своїм страхам, але стати рішучими та змінити життя. Хоча книга досить серйозна та ставить дуже важливі питання, автор зробив «Кафе на краю світу» неймовірно світлою і натхненною.  


Джон П. Стрелекі Кафе на краю світу / пер. з англійської Марія Пухлій. — Харків: Vivat, 2019. — 128 c.     

Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи, Майк Вікінг

 16+

Тут все просто та зрозуміло, приділіть цій книжці всього один вечір, більше не треба. Запевняю, після неї ви почнете бачити те, що раніше було маленькою дрібничкою, повз яку ви день за днем проходили, не звертаючи уваги. Говорять, данці є найщасливішими людьми, тож автор цієї книги, а за сумісництвом ще й засновник і керівник інституту щастя у Дані, разом зі своїми колегами провів та наразі проводить багато опитувань щодо щастя, які ви зможете знайти у книзі. Наприклад, як часто данці запалюють свічки чи як створюють хюґну атмосферу. І не забудьте додати трошки данських ритуалів щастя у своє життя.


Майк Вікінг Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи / пер. з англійської Катерина Бабкіна. — Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 288 c.

young adult бестселери затишні книжки підліткова проза сучасна література