Спираючись на власний досвід, ми спробували визначити, навіщо підліткам створювати подкасти і що в них особливого
Teenside / Досвід
8 Вересня 2021
703
Новий досвід: навіщо підліткам створювати подкасти?
TeenSide

Підліткова редакція Teenside випускає перший сезон літературно-художнього подкасту «Дефіляда», присвячений київським письменникам та письменницям. Це — антологія псевдодокументальних історій із різними пропорціями брехні, фактів, припущень і вигадок, доставлена на вашу улюблену подкаст-платформу. 
Створення подкастів для нас — це новий досвід у новому просторі. Для себе як для команди на питання «навіщо ми це робимо?» ми вже відповіли, а от для всіх підлітків, які цікавляться подкастами і хочуть зробити свій, ми зібрали кілька причин.

Знайди свою нішу

Український подкастинг зараз тільки набирає обертів, тож місця для самовираження вистачить усім охочим. Головне — розуміти, що робить саме ваш подкаст особливим. Не для аудиторії, а саме для вас. Якщо орієнтуватися на популярні теми й формати, то вам рано чи пізно це набридне, і вашій аудиторії також. Потрібно, щоб цікаво було саме вам, а однодумці знайдуться. Слухачі завжди чують, коли ви справді зацікавлені й захоплені своєю роботою, і самі такими стають. 
Так історично склалося, що підлітки — експерти з пошуку однодумців у інтернеті, тож буде не так вже й складно.

Жодних правил, жодних перепон

Ви точно будете почутими — є купа безкоштовних сервісів, які допоможуть поставити ваш подкаст на всі доступні платформи, тож витрачати гроші чи шукати продюсерську компанію не потрібно. Організації, яка диктує обов’язкові для всіх правила у подкастовому просторі, також немає. Єдині обмеження — ваші власні. Можна експериментувати із форматом, звучанням, частотою випуску і формою взаємодії з аудиторією — цензури не буде. Хіба що ви працюєте з радіостанцією, що випускає подкасти.

Безкоштовно і можливо

Зробити подкаст з нуля і без витрат — можливо. Це добра новина для підлітків, які не можуть винайняти студію чи акторів. Можна скористатися безкоштовними програмами для роботи з аудіо, звуковими ефектами та візуалами без авторських прав і навіть записати весь звук на диктофон телефона. Достатньо мати ідею, яка працюватиме з усіма особливостями обраного формату. Обмеження завжди створюють простір для цікавих креативних рішень. Із достатньою кількістю ентузіазму  ваш подкаст звучатиме за будь-яких обставин.

Розширення кордонів

Подкаст — не просто файлик в інтернеті. Робити подкаст можна і самостійно, і вдвох, і командою, хай там як, а це багатогранний і насичений процес. Хто знає, може, вам сподобається працювати зі звуком, чи брати інтерв’ю, чи шукати інформацію або працювати в соцмережах. Це можливість для самопошуку та самовираження, потенційна робота чи просто хобі. У класних речей немає вікових обмежень.

Ілюстраторка: Minji Moon

TEENSIDE teenwrite дефіляда підлітки подкаст порада