Проект Амелії Блумер: найкращі феміністичні книжки для дітей

фемінізм, дитячі книжки, феминизм, амелія блумерг, феминизм

Книжка про маленьку Розі, яка мріє стати інженеркою, “Rosie Revere, Engineer” (Andrea Beaty)

Амелія Блумер (Amelia Bloomer) – відома американська суфражистка (1818-1894 рр.), яка все своє життя вела активну боротьбу за жіночі права і вважала важливою участь жінок як в обранні президента країни, так і в обранні власного одягу.

У 1850-х завдяки Амелії Блумер в англійській мові з’явилося слово ‘блумерси’ (bloomers) – жіночий велосипедний костюм, що складався з короткої широкої спідниці в поєднанні з прихопленими на щиколотці панталонами, а у 2002 році завдяки їй же було створено Amelia Bloomer Project – американський літературний проект, який існує для того, аби маленькі дівчатка і хлопчики читали “правильні книжки”.

Якщо коротко, то Проект Амелії Блумер – це щорічний список книжок, який публікується  Феміністичною цільовою групою Американської асоціації бібліотекарів.
До цього списку входять дитячі книжки, які, на думку комітету (перелік учасників якого щороку трохи змінюється) відповідають наступним критеріям:
феміністичний контент
якісний текст
“привабливий” формат
доречність (відповідність до віку наймолодших, молодших і читачів-підлітків до 18 років)

фемінізм, дитячі книжки, феминизм, амелія блумерг, феминизм

“Every-Day Dress-Up” Селіни Алко – книжка про те, що дівчаткам доступні будь-які соціальні ролі

Названий на честь відомої суфражистки проект, звісно ж, не займається пропагандою серед дітей текстів Сімони де Бовуар, Кейт Міллет чи Елен Сіксу. З переліку дитячих книжок він обирає ті, які розповідають маленьким читачкам, що кожна жінка є самостійною та самодостатньою людиною, а дівчатка зовсім не зобов’язані бути стурбованими пошуками принца принцесочками. До щорічних списків входять як художні, так і нехудожні тексти, зокрема історичні книжки, автобіографії та біографії.

Стверджувати, що усі книжки з списків Проекту Амелії Блумерг є якісними та “привабливими” ми не можемо, бо прочитати їх усі нам ще не доводилось, але приємно, що такі проекти у світі існують.

Найкращі феміністичні книжки 2014 року

Найкращі феміністичні книжки 2015 року

Найкращі феміністичні книжки 2016 року

Найкращі феміністичні книжки 2017 року

Ознайомитись з рештою найкращих феміністичних книжок для дітей та підлітків можна на офіційному сайті проекту.

 

Букмоль
Букмоль
"тебе з'їмо ми вмить" ©