«Мандри Ґуставо» Пілар Карбайо та Франсеска Ровіри

Книжку-картинку «Мандри Ґуставо» (Los viajes de Gustavo), героїню сьогоднішньої дражнилки, створили іспанська письменниця Пілар Лосано Карбайо (Pilar Lozano Carbayo) і каталанський художник Франсеск Ровіра (Francesc Rovira). Два роки тому вона здобула престижну в Іспанії премію «Destino Infantil – Apel·les Mestres» 2013, яка має на меті відзначати книжки саме за гармонійне поєднання та взаємодоповнення словесного тексту й ілюстрацій. За присудом журі, «Мандри Ґуставо» отримала премію як «ода читанню» і книжка, що заохочує розвивати уяву.

Мандри Ґуставо, іспанська дитяча література, книжка-картинка, Los viajes de Gustavo, книжки-картинки для дытей, кращы книжки-картинки, дитячы книжки про подорожі, дитяча уява, Premio Destino Infantil

У свій день народження Ґуставо знаходить серед купи подарунків прямокутний пакунок. Він роздивляється пакунок, нюхає, прислухається, та не може здогадатися напевне, що всередині. Тож Ґуставо вирішує, що цей подарунок слугуватиме йому парасолькою… ні, човном… ні, от коли Ґуставо стане на пакунок, він нарешті зможе сягти коробки цукерок на шафі.

Та ось мама сідає поряд із Ґуставо, розгортає пакунок і хлопчик отримує те, на що навіть не сподівався – пригоди! мандри! небезпеки! Він продирається крізь хащі джунглів; ледве не замерзає на Південному полюсі; змагається з драконами; видершись драбиною нагору сягає зірок і навіть може подорожувати планетами. Та найголовніше, що після захопливих мандрів, він повертається (чи й лишається) у теплому безпечному ліжку і, перш ніж заснути, думає, що цей подарунок виявився та ще виявиться і парасолею, і човном, і драбиною, і чимало чим.

А знаєте, що найцікавіше? Оповідач жодного разу не каже, що ж було у тому пакунку.

 

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк
авторка, редакторка сайту Букмоль