Рецензія Олі Тельович на повість Ніни Дашевської «Віллі» - історію про магію, велосипед і незвичні таємниці звичайного міста.
Про читання / Teen Review
29 Листопада 2016
1938
“Віллі”: великий світ у маленькому місті
Ольга Тельович
авторка рубрики Teen Review

Віллі, Ніна Дашевська, Нина Дашевская, Вилли, що читати дітям, дитячі книжки, книжки про магію, пригоди, отзыв о книге Нины Дашевской, велосипед Віллі, чари

Напевно, часом усі ми мріємо про літо, коли можна валятися в гамаку й читати цікавенну книженцію. Теплий вітерець обвіває обличчя, м’яко світить сонце – справжня ідилія. На жаль, до літа ще далеко. Але якщо взяти в руки книжку «Віллі» Ніни Дашевської, то літо настане, де б ви не були! Ця невелика книжечка здатна розвіяти сірі хмари в найпохмурішій душі.

Книжка читається легко, на одному подиху. Звісно, дорослий, прочитавши таку книжку, скаже, що це дурниця, що такого не існує, але ми, діти та підлітки, знаємо, що магія буде відбуватися, тільки якщо в неї вірити. До того ж, «Віллі» допомагає відволіктись від звичайних одноманітних буднів та повірити в чудо, бодай на мить.

Віллі, Ніна Дашевська, Нина Дашевская, Вилли, що читати дітям, дитячі книжки, книжки про магію, пригоди, отзыв о книге Нины Дашевской, велосипед Віллі, чари

Авторка книжки доводить, що життя складається з випадковостей. Головний герой повісті, хлопчик на ім’я Себастьян, випадково натрапляє на оголошення в  газеті, завдяки якому знаходить майбутніх найкращих друзів: самого Віллі, яким виявляється омріяний Себастьсяном але не зовсім звичайний велосипед, та дівчинку Августину. Потім так само випадково він разом зі своїми новими друзями ніби заново відкриває своє місто й знаходить у ньому дивовижні місця.

Сюжет книжки логічний та зрозумілий. У ньому кожна подія чи герой чимось пов’язані з іншими героями або подіями, тому, щоб уникнути спойлерів, краще не говорити про нього нічого конкретного.

Коли читаєш книжку, на душі стає легко і радісно, хочеться усміхатись і шукати незвичайне у звичайному. Незважаючи на те, що події у книжці відбуваються восени, складається враження, що за вікном не холодна зима, а прекрасний літній день. Світ «Віллі» особливий – сонячний і веселий. Такі ж веселі й ілюстрації Євгенії Двоскіної – такі собі дитячі карлючки, які склалися в кумедні малюнки.
Обкладинка книжки – яскраво-зелена, тому її важко не помітити. Вона відразу впадає в  око, а «карлючкуватий» малюнок на ній викликає посмішку.

Віллі, Ніна Дашевська, Нина Дашевская, Вилли, що читати дітям, дитячі книжки, книжки про магію, пригоди, отзыв о книге Нины Дашевской, велосипед Віллі, чари

Текст читається легко. Авторка не напружує читачів ні складними реченнями, ні довгими діалогами, у яких не розумієш хто є хто і хто з ким розмовляє. Короткі, проте повні описи, розповідь  від першої особи, фантазії головного героя – все це створює яскраву атмосферу, яка, як на мене, пахне апельсинами.
У кожного з героїв є своя «родзинка», своя особливість. Я з перших сторінок полюбила і Віллі, і Себастьяна, і Августину… і навіть класну керівничку головного героя, Ганну Сергіївну.

Знаєте, якби рецензії можна було писати смайликами – я б так і зробила, настільки мені сподобалась повість Ніни Дашевської «Віллі». Доволі  давно книжки не викликали в мене таких позитивних вражень. Це ідеальна книжка, яку варто прочитати, як дітям, так і дорослим.


Ніна Дашевська Віллі / текст Ніни Дашевської, ілюстрації Євгенії Двоскіної / [переклад з рос. Ольги Пилипенко]. – Харків: Віват, 2016.

видавництво "Віват" дитяча проза проза для дітей російська література фантастика