Про роботів, собак і комікси: «Робо-мрії» Сари Варон

робо-мрії, комікси, комікси без слів, книжки без слів, ілюстратори, ілюстрації, що читати, читання вголос, дружба, книжки про роботів, книжки про тварин, Sara Varon, Robot dreams, comics, comic book, comic strip, wordless comics, friendhsip, books about robots, books about animals

Скептики коміксів часто не беруть до уваги різноманітність цього, як і решти, літературних жанрів. Якщо вам не вподоби екшн або супергерої, це – не привід розчаровуватися у коміксах, бо медитативних історій, де не фігурує жоден із людей Х аж ніяк не менше. У деяких із таких коміксів навіть немає тексту у славетних бульбашках, за винятком кількох десятків вигуків і звуконаслідувань на всю книжку, як-от у «Робо-мріях» (Robot Dreams, 2007) художниці Сари Варон (Sara Varon).

Історія оповідає про не просту дружбу Робота і Пса, який придбав та власноруч зібрав собі друга. «Робо-мрії» складається з 13 розділів-місяців і охоплює рік із життя друзів, ще-поки-друзів, досі-друзів, друзів(?), колишніх-друзів. Усе починається тоді, коли одного серпневого дня найліпші друзі Робот і Пес вирушають на пляж: забувши на мить, що він – робот, Робот удосталь плаває у морі та грає у м’яч із Псом. Вклавшись на рушнику, щоби добре висохнути на сонці, Робот авжеж миттю іржавіє і не може поворухнутися.

Що ж робить Пес? Пес повертається додому сам – згодом, відчуваючи власну провину, він звичайно повернеться, та пляж уже зачинять на зимовий період. Що ж у цей час робить Робот? Робот мріє: про те, як повернеться додому і возз’єднається з Псом, уявляє, що сталося, якби він тоді не викупався у морі, переживає, що Пес уже знайшов собі нового друга.

Тут я спинюся і не переповідатиму далі сюжет, адже це значило б забагато перекладу малюнків словами, а отже і моєї інтерпретації. А також бо сподіваюся, що ви колись прочитаєте «Робо-мрії» – одну з найреалістичніших історій про дружбу і розставання, «самість» і самотність.

Букмоль
Букмоль

"тебе з'їмо ми вмить" ©