Серія 45 портерів «Шведські тати» фотографа Юхана Бевмана – спроба привернути увагу до сучасного батьківства.
Шведські тати та сучасне батьківство
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

шведські тати, швеція, батьківство, рівність, гендерна рівність, тато, догляд за дитиною, відпустка по догляду за дитиною, swedish dads, svenska pappor, johan bävman, föräldrarledighet, paternal leave, maternal leave, jämställdhetsbonus

Серія 45 портерів «Шведські тати» фотографа Юхана Бевмана – спроба привернути увагу до сучасного батьківства. Ідея проекту народилася, коли Бевман був у відпустці по догляду за дитиною протягом 9 місяців. Згідно зі шведським законодавством батьки отримують 480 днів оплачуваної відпустки: з них кожен із батьків має обов’язково провести 60 днів разом із дитиною, а решту вони можуть розподілити на власний розсуд. Якщо батьки вирішать розподілити відпустку порівну, вони отримують додатковий грошовий бонус «рівності» – щоправда, наступного року надбавку найпевніше скасують.

Попри чимало стимулів із боку держави, каже Бевман, лише 14% батьків вирішують поділити відпустку п’ятдесят на п’ятдесят, і геть не всі тати проводять удома відведені півроку.

Попри чимало стимулів із боку держави, каже Бевман, лише 14% батьків вирішують поділити відпустку п’ятдесят на п’ятдесят, і геть не всі тати проводять удома відведені півроку. Тож Бевман вирішив привернути увагу до проблеми створивши виставку фотографій, які зображують шведських татів, що таки самотужки доглядали свою дитину чи й двох або трьох дітей протягом шести, дев’яти місяців, року чи й довше.

У будь-якому разі ця серія фотографій є одним із нечисленних мистецьких проектів про сучасне батьківство у Швеції і загалом, що спонукає не лише татів замислитися, яким цей феномен є нині.

Герої Бевманових фотографій представляють доволі гомогенну групу: ми бачимо татів умовно середнього класу та однієї вікової категорії (27-41 рік), тож добірка сама по собі не є репрезентативною, але тим не менш цікавою. У будь-якому разі ця серія фотографій є одним із нечисленних мистецьких проектів про сучасне батьківство у Швеції і загалом, що спонукає не лише татів замислитися, яким цей феномен є нині.

батьківство гендерна рівність проекти фотовиставка