Рецензія Лідії Яцкової на книгу "До зустрічі з тобою" Джоджо Мойєс.
Про читання / Teen Review
17 Жовтня 2016
4915
“До зустрічі з тобою”: подібна історія, але з бджолиними колготами
учасниця підліткової редакції TeenSide

Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою", кохання, бестселери, романи про кохання, реалістична проза

Я стала обережнішою з книгами, котрі в якийсь момент вибухають популярністю. Бо я розчаровуюсь у виборі стількох людей. Зазвичай, такі книги стають бестселерами завдяки крутій рекламі та екранізаціям. Автори в них акцентують увагу на любовній лінії, пишуть сухо, не продумують деталі й характери. Саме так історії втрачають глибину.
Існує безліч книг та фільмів, у яких один із героїв у критичному становищі і йому загрожує смерть. І в цей час з’являється другий персонаж, який перевертає життя героя з ніг на голову. Наприклад, «Я, Єрл, та дівчина, що помирає», «Винні зірки», «Остання відпустка», «Поспішай кохати», «Основні принципи добра».
Серйозно, таких сюжетів настільки багато, що незабаром з’явиться окремий жанр. Книга “До зустрічі з тобою” Джоджо Мойєс – ще одна подібна історія з таким же очікуваним сюжетом. Але, на відміну від багатьох інших, тут добре прописані і не менш важливі другорядні персонажі, не стереотипно обіграна закоханість, гарний легкий стиль із незабутніми персонажами.

Перша й головна риса книги – акуратність. Ця риса присутня у всьому, що я беру до уваги.
Акуратність з персонажами. Джоджо Мойєс не впадає у крайнощі. В подібній літературі рідко наділяють характери персонажів протиріччями. Тому що їх складно обіграти, можлива плутанина. В книжці «До зустрічі з тобою» авторка пише їх обережно – і це вагомо додає реалістичності героям. Описи склалися за їхніми характерними особливостями, поведінкою, звичками, і діалогами. Ще трохи, і я змогла б доторкнутися до них.
Цікаво, що ситуацію ми сприймаємо і бачимо через головного героя, але показують її з точки зору інших людей. Так ми ще більше заглиблюємося в історію, підходимо до неї з різних сторін, знаходимося поруч з кожним героєм. Також мені сподобалися описи навколишнього середовища. Вони зображуються через ставлення, спогади або асоціації героїв. Це дає більше відомостей про персонажа, наприклад, смаки або моменти з життя. Ми опиняємося в атмосфері, і сприймаємо усе так само, як і герої роману. Саме тому описи набувають індивідуальності й особливості. Деталі доповнюють картину й переносять читача всередину, у ситуацію. Хоча декілька стереотипних або неповних описів, через які було важко щось уявити, таки зустрічалися.

Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою", кохання, бестселери, романи про кохання, реалістична проза

Кадр з вільму «До зустрічі з тобою»

Акуратність у відносинах Вілла і Лу. Герої стають невід’ємною частиною один одного. І це не просто фраза – це добре показано: у діалогах, думках, вчинках. Відносини змінюються непомітно, поступово. Прагнення змінити майбутнє на краще стають органічними частинами життя Вілла і Лу. Коли читаєш, то також наповнюєшся бажанням змінити своє або чиєсь життя.
Я завжди припиняю читати, якщо мораль погано прихована або, що гірше, прописана прямо. Це дратує, здається, ніби хтось намагається втовкмачити в тебе думку. В романі “До зустрічі з тобою” ідеї звучать життєво і просто, ніби у фразу не вкладений глибокий сенс. Натомість обережний поштовх авторки, завдяки якому ти сама приходиш до прихованого сенсу, дуже надихає.
На середині роману я вже розуміла, чим все закінчиться. Можливо, тому не розчулилась у кінці. Утім, навіть знаючи фінал, я не зупинилась і дочитала книгу. Цікаво було, як саме авторка опише кінцівку. Вона змогла зробити її символічною. І я дійсно відчула біль героїв.

Що мені не сподобалося, так це обкладинка видання, на якій силует дівчини відпускає пташку на непривабливому рожевому кольорі. Книги, на палітурках яких зображені кадри з фільму теж програють. Важко потім уявити персонажів, відмінних від акторів. Обкладинка оригінального видання здається мені найестетичнішою – червона сукня, як важлива деталь у романі, та поза дівчини, що символізує відкритість героїні світові й усьому новому.

Джоджо Мойєс "До зустрічі з тобою", кохання, бестселери, романи про кохання, реалістична проза

Фільм, знятий Теєю Шаррок за сюжетом книжки, менш атмосферний і змістовно не такий глибокий. Але це один з тих випадків, коли не хочеться рвати після перегляду волосся і кидати книгу в режисерів. Акторів підібрали саме під образи, які я уявляла, читаючи книгу. Емілія Кларк, Сем Клафлін, Дженна Коулман, Метью Льюїс – були неперевершені. Фільм потрібно глянути хоча б задля оригінального вбрання головної героїні.
Завдяки назві “До зустрічі з тобою” я обмірковувала зміни у житті персонажів так, наче вони справді живі люди. Згодом стала пригадувати, як змінювалась сама після зустрічей з різними людьми. Дуже круто, коли правильно поставлені поруч слова зачіпають щось особисте.


Джоджо Мойєс До зустрічі з тобою / [переклад з англ. Надії Хаєцької] – Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016.

видавництво "Клуб Сімейного Дозвілля" кохання реалістична проза