Премія Андерсена 2016: переможці

премія Г. К. Андерсена 2016, малий Нобель, премії з дитячої літератури, премії з ілюстрації, Болонья, книжковий ярмарок у Болоньї, Астрід Ліднгрен, Туве Янссон, Моріс Сендак, H. C. Andersen award 2016, H. C. Andersen medal, Rotraut Susanne Berner, wimmelbuch, Cao Wenxuan, Roger Mello, віммельбух

Сьогодні на Дитячому книжковому ярмарку у Болоньї, Італія, оголосили лауреатів «дитячого Нобеля» — премії імені Г. К. Андерсена. Премії присуджують щодва роки: одну — ілюстраторові/ці та другу — авторові/ці за весь їхній доробок і внесок у світову дитячу літературу. Раніше лауреатами медалі Андерсена були Моріс Сендак, Роберт Інґпен, Квентін Блейк, Вольф Ельбрух; Астрід Ліндґрен, Сельма Лаґерлеф, Джанні Родарі, Туве Янссон, Крістіна Нестлінґер та інші.

Цьогоріч премію у галузі ілюстрації здобула Ротраут Сюзанна Бернер, німецька художниця, найбільш відома своїми віммельбухами «Пори року» (російською вийшли друком у видавництві «Самокат»). Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Cao Wenxuan. Він — автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена 2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, більшість із його текстів поки що не переклали навіть англійською, але, сподіваємося, медаль Андерсена посприяє цьому у майбутньому.

Букмоль
Букмоль

"тебе з'їмо ми вмить" ©