«Муллє Мек майструє автомобіль» Юхансона й Альбума

Jens Ahlbom, Mulle Meck bygger en bil, George Johansson, Gary Gadget

Механік Муллє Мек і його вірна боксер Буффа – одні з найулюбленіших шведських персонажів. Надто коли мова про «технічні» книжки: «Муллє Мек майструє автомобіль» (Mulle Meck bigger en bil — перша книжка саме такої серії, яку створили Ґеорґ Юхансон (George Johansson) та Єнс Альбум (Jens Ahlbom).

Юхансону й Альбуму напрочуд добре вдається вплітати терміни, назви і пояснення у цікавий, хоч і, може, занадто простенький, сюжет. Муллє кортить дізнатися, що там по той бік озера і куди веде головна дорога маленького містечка, де він мешкає. Тож він вирішує змайструвати, звичайно, за допомогою Буффи, власний автомобіль і рушити у мандри.

Буффа – його цілком повноправна асистентка, і її навряд чи можна назвати «дитинним» персонажем книжки. Хай який майстерний механік, Муллє й сам багато чого не знає або спочатку не вміє – тоді саме Буффа приходить на поміч.

Одночасно з тим, як герої збирають докупи автомобіль, оповідач крок за кроком пояснює, як зветься та чи інша деталь, навіщо потрібен той чи інший інструмент та як працюють різні частини авто – гальма, коробка передач і мотор. Навіть прочитавши цю книжку, читач навряд чи зможе змайструвати власне авто, але натомість значно краще розумітиме, як влаштовано металеві коробки на чотирьох колесах, які оточують його чи її щодня.

Ліза Гречанюк
Ліза Гречанюк

авторка, редакторка сайту Букмоль