Чи існують нудні теми для дитячої книжки? Букмоль розпочинає серію дражнилок, де показує книжки для найменших про найбуденніші речі та досвіди. Прання, застуда, чищення зубів - чи може це дорівнятися до піратських пригод, двобоїв із драконами чи космічних мандрів? Вирішуйте самі та розкажіть нам.
Про читання / Дражнилка
9 Лютого 2016
1812
“Коли Маленька Анна застудилася” Інґер і Лассе Сандберґів
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Коли Маленька Анна захворіла, Інґер Сандберґ, Лассе Сандберґ, книжки про хворобу, книжки про буденність, дитяча література про щодення, När Lilla Anna var förskyld, Inger Sandberg, Lasse Sandberg, Raben&Sjögren, bilderbok, bilderböcker, що читати дітям, діти хворіють, sick lit, дитячі хвороби

Чи існують нудні теми для дитячої книжки? Букмоль розпочинає серію дражнилок, де показує книжки для найменших про найбуденніші речі та досвіди. Прання, застуда, чищення зубів – чи може це дорівнятися до піратських пригод, двобоїв із драконами чи космічних мандрів? Вирішуйте самі та розкажіть нам.

Відкриває серію книжок про повсякденне “міжсезонна” книжка-картинка “Коли Маленька Анна застудилася” славетного у Швеції тандема Інґер і Лассе Сандберґів. Авжеж Анні страшенно набридло лежати у ліжку, загорненій у шарф, і без упину пчихати. На щастя, до неї угості завітав давній (уявний) приятель, та й він постраждав від Анниної застуди – з кожним пчихом дівчинка здуває з нього капелюх, вуса, метелик…

Цього разу точно на щастя, на допомогу їм приходить мама і збирає всі розкидані речі. Тим часом Аннина застуда майже минула, але відданий друг про всяк випадок показує дівчинці, що потрібно робити після наступного “Пчхи!” – читач може також дізнатися це з останньої ілюстрації.

Повтори у тексті, мінімальна кількість слів і мінімалізм малюнків – усе це додає книжці Сандберґів чарівливої простоти, й історія неодмінно придасться “з нагоди застуди” чи й без.

Inger Sandberg, Lasse Landberg, “När Lilla Anna var förskyld”, Rabén&Sjögren, 2014.

книжки про повсякденне книжки-картинки скандинавська література читання вголос шведська література