Читацький відгук Лариси Лавренюк на дитячу книжку «От би мені коника!» - проілюстровану Богданому Поліщуком збірку віршів Оксани Кротюк.
Про читання / Рецензія
3 Листопада 2016
2927
«От би мені коника!»: вірші для малечі від Оксани Кротюк
Лариса Лавренюк
музикантка, мистецтвознавиця, мама

«От би мені коника!», Оксана Кротюк, Богдан Поліщук, дитяча поезія, вірші для малюків, українські книжки,дитяча література,віршики

У багатьох малюків буває такий період, коли хочеться робити усе самостійно: чистити зубки, переходити дорогу, не тримаючись за мамину руку, самостійно лізти по найвищих драбинках і, звичайно ж, «читати» книжки. Найчастіше це ті улюблені книжки, які читаються по двадцять разів на день і які дитина вже знає напам’ять. Особливо діти люблять віршики – короткі, ритмічні, із цікавим і зрозумілим сюжетом. Такі вірші легко запам’ятати і можна сміливо «читати» здивованим батькам, навіть тримаючи книжку догори дриґом. Віршики Оксани Кротюк із збірки «От би мені коника» саме такі – прості за будовою і наповнені яскравими образами.

«От би мені коника!», Оксана Кротюк, Богдан Поліщук, дитяча поезія, вірші для малюків, українські книжки,дитяча література,віршики

Навіщо жирафі сукенка барвиста?
Навіщо їй дев’ять разочків намиста?
А туфлі вечірні на модних підборах?
У них не побігаєш спритно і скоро.
чого це жирафа так пишно убралась?
Бо до театру жирафа зібралась.

Крім вишуканої жирафи, у книжці є леопард, у якого все у цятку – туфлі, шкарпетки, сорочка, беретка.

В цятку у нього дружина і діти –
Як же тих цяток йому не любити!

А ще романтичний цап, який вперто намагався пролізти до саду, щоб понюхати там бузок; матуся-бобриха, що вчить сина бути ввічливим і казати родичам «бобраніч»; ображені поросята, яким бабуся не носить у хлівець смачненький джем і багато інших. Мені здається, що саме такі дитячі вірші в майбутньому стають своєрідним «фольклором», який усі пам’ятають з дитинства і при нагоді цитують.

«От би мені коника!», Оксана Кротюк, Богдан Поліщук, дитяча поезія, вірші для малюків, українські книжки,дитяча література,віршики

Звичайно, для маленьких читачів ілюстрації такі ж важливі, як і текст у книжці. А, може, навіть важливіші, бо картинки – це те, що в першу чергу привертає увагу малюків. У книжечці «От би мені коника» ілюстрації намалював Богдан Поліщук, усі вони витримані в одному стилі, у спокійних пастельних кольорах. Але, як на мене, ці ілюстрації значно «доросліші» за віршики. Діти люблять «читати» і розказувати історії за більш яскравими і зрозумілими малюнками, тими, де можна впізнати себе чи знаходити речі, які є поруч у реальному житті.

У цілому книжка справляє приємне враження і дітям подобається. Тепер у нас нова гра – придумувати як би могли казати «добраніч» різні тварини. Якщо бобри кажуть «бобраніч», то коти, мабуть – «котяніч» чи «м’яваніч», а собаки «гавганіч» і так треба перелічити усіх тварин, яких згадаєш. Виграє той, хто знайде найдивніше чи найсмішніше слово.


Оксана Кротюк От би мені коника / вірші Оксани Кротюк, ілюстрації Богдана Поліщука. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

вірші для дітей Видавництво Старого Лева