Книжка Тетяни Стус «Їжак Вільгельм» отримала премію Президента «Українська книжка року» в номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління».
Українська книжка року: «Їжак Вільгельм» отримав щорічну премію Президента України
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Українська книжка року: «Їжак Вільгельм» отримав щорічну премію Президента України, Тетяна Стус, Щербаченка, Анна Сарвіра, видавництво Віват, казки, книжки для дітей

25 січня в Держкомтелерадіо відбулося засідання Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року». І в номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління» серед 20 допущених до конкурсу видань премію запропоновано присудити книжці «Їжак Вільгельм» дитячої письменниці Тетяни Стус й ілюстраторки Анни Сарвіри («Віват»).

Книжка «Їжак Вільгельм» розповідає історію маленького Вільгельма — про мрію, дружбу та про справжню віру: у Світло, доброту і власну неповторність. Книжка присвячена польському художнику Вільгельмові Котарбінському, картини якого можна побачити, в Національному музеї імені Тараса Шевченка.

Українська книжка року: «Їжак Вільгельм» отримав щорічну премію Президента України, Тетяна Стус, Щербаченка, Анна Сарвіра, видавництво Віват, казки, книжки для дітей

З іншими переможцями та з переліком усіх видань, які були допущені до участі в конкурсі на здобуття премії Президента України «Українська книжка року», можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, що премія Президента України «Українська книжка року» започаткована ще 2009 року з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.

Премія присуджується у трьох номінаціях: за видатні досягнення у галузі художньої літератури   книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню, виданню іншого твору україністики; за сприяння у вихованні підростаючого покоління — книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків – видавництву або видавничій організації.

Джерело: Держкомтелерадіо

видавництво "Віват" Тетяна Стус Українська книжка року