В останній день Книжкового Арсеналу ми вирішили звернути вашу увагу на кілька хороших книжок для дітей, які варто придбати.
Новини / Поради
13 Квітня 2014
5279
Літературний must have Книжкового Арсеналу
BOKMÅL
"тебе з'їмо ми вмить" ©

Сьогодні останній день Книжкового Арсеналу, тож ми вирішили звернути вашу увагу на кілька хороших книжок для дітей, які там ще можна придбати (бо “Букмоль” у своїй бібліотеці їх вже має).

Перш за все, варто відзначити бордбуки “Лічилка” та “Кольорові речі” від арт-студії “Aґрафка” (видавництво «Навчальна книга — Богдан»). Серед нищівного несмаку українських книжок для малюків ці дві вирізняються виваженим лаконічним стилем. Вони не лише дають уявлення про гармонію кольорів і форм, а й залишають простір для дитячої фантазії. І якщо “Лічилка” у порівнянні з «Нумералією» Ісоль, на нашу думку, поки програє (але їх можна порівнювати, що вже прекрасно), то у “Кольорові речі” – справжню абетку кольорів – просто не можна не закохатись. Щоправда, у країні, де чомусь вважають, ніби книга здатна зацікавити ще зовсім малу дитину лише яскравими кольорами та надмірною картатістю, таких бордбуків хотілося б бачити більше.

аґрафка, кольори, бордбук

Лаконічна гаромнія кольорів від “Аґрафки”

аґрафка, бордбук, дитяча література, лічилка, кольори

Так виглядають хороші українські бордбуки

Коли ми вже почали розмову про творіння “Аґрафки”, то давайте переконаємось, що хтось часом не забув придбати «Зірки і макові зернята». Ту саму книжку, що здобула нагороду Opera Prima конкурсу Bologna Ragazzi Award 2014 у березні цього року.

аґрафка, болонья, дитяча література, книжковий арсенал, Зірки і макові зернятка

Красива і глибока книжечка “Зірки і макові зернятка” – ви ж уже маєте її?

Дві наступні книжки – “Ріпка” (з дідом, бабою, онучкою, собачкою, кицею та мишкою у головних ролях) і “Рукавичка”(усім відома народка казка про маленькі квартири). Вони страшенно красиві, мають величезний потенціал для подальших інтерактивів з дітьми, але ціни на них трохи кусючі.

ріпка, книжковий арсенал, франко, дитяча література

Думаю, що Іван Франко вподобав би таку “Ріпку”

Радимо не проходити повз серію книг про Петсона й Фіндуса Свена Нордквіста («Навчальна книга — Богдан»). «Полювання на Лиса», “Петсон, Фіндус і намет” (обидві – 2009); «Як Фіндус загубився», «Петсон, Фіндус і торт на іменини», «Петсон, Фіндус і переполох на городі» (2010); «Різдво у Петсона», «Коли Петсон сумує» та «Хвилина півнячого кукуріку» (2012) – це добрі та кумедні історійки про пригоди дивакуватого дідуся та його кота.

Нордквіст, Петсон, Фіндус, шведська література

Дідуньо Петсон і його кіт Фіндус

Не забуваймо про дитячу поезію! У видавництві “Грані-Т” зверніть увагу на серію “Сучасна дитяча поезія”. Особливо ж на “М’яке і пухнасте” Івана Андрусюка та “Тьотю Бегемотю” Юрія Бедрика (про яку можна прочитати на нашому сайті).

книжковий арсенал, андрусяк, вірші для дітей

«М’яке і пухнасте»: любов і доброта завжди перемагають!

Мабуть, чарівними «Прислів’ями українськими» від Анастасії Стефурак та “Трьома оповідками” від Умберто Еко ви вже встигли поповнити бібліотеку, тому ми трохи розповімо про книжки російських видань, які теж не варто ігнорувати, попри усі бойкоти.

книжковий арсенал, дитяча література

Українські прислів’я у новому та цікавому форматі

умберто еко, laurus, umberto eco, eugenio carmi, literature, дитячі книжки про війну, ілюстраці, гагарин, космос, дитячі книжки, гагарін юрій, умберто еко, евденіо кармі, laurus

“Три оповідки”: класики світової літератури про найважливіші проблеми людства для дітей

Поки іноземна дитяча література в нас перекладається із запізненням у півстоліття, усім, хто знає російську мову і не має упереджень, значно легше знайомитися з класнючими сучасними текстами саме через російські переклади. Так, у видавництві  “Розовый жираф” можна знайти неперевершеного  Шела Сільверстайна. “Полтора жирафа” – хороший (або й більше, ніж просто “хороший”) ілюстрований текст, з якого можна почати знайомство з цим автором.

полтора жирафа, шел силверстайн, английская литература

“Полтора жирафа”: невже можна бойкотувати хороший англійський абсурд?

На Книжковому Арсеналі ви вже не зможете купити “Ворога” Давіда Калі (“КомпасГід“), проте ще маєте можливість придбати книжку Ан’єс де Лестрад “Фабрика слів”  – легку, красиву й зворушливу історію про слова та почуття, а також “Чорного пса” Леві Пінфолд (обидві книжки видавництва “Поляндрия“). Остання – це дуже потрібна дитяча книжка про страх та вміння його перемагати.

фабрика слов, книжковий арсенал, поляндрия

“Фабрика слів” – ідеальний текст для маленького філолога

страх, детская литература, книжковий арсенал

“Чёрный пёс”: що таке страх і що з ним робити?

На завершення нашого списку маст-рідів – “Щоденник кота-вбивці” Енн Файн (видавництво “Самокат“). “Щоденник кота-вбивці” – це п’ять страшенно кумедних історій, які можна безкінечно читати як дітям (років так із восьми), так і батькам. Хороший переклад Діни Крупської, чудові ілюстрації Катерини Андрєєвої, приємна палітурочка і єдиний недолік – ціна.

Дневник кота-убийцы, энн файн, книжный арсенал

Аґрафка видавництво "Грані-Т" видавництво "КомпасГид" видавництво "Навчальна книга-Богдан" видавництво "Поляндрия" видавництво "Самокат" книжковий арсенал книжковий ярмарок що читати дітям